Tüm Kitaplar - Türkiye'nin Dev Kitap Sitesi
Yeni Kitaplar | Çok Satan Kitaplar | Konular | Yazarlar | Yayınevleri | Kampanyalar | Yardım
Kitap Ara
  Kitap Üyeliği
  Alışveriş Sepeti

Listelerim
Lütfen sisteme giriş yapınız!


Kargo Ödeyen Kitaplar

Mektubat-ı Geylani

Gavs'ül-Azam Abdülkadir Geylani'nin Mektupları (Ciltli)

Mektubat-ı Geylani

Geçici olarak sipariş verilemiyor!


Favorilerime Ekle!

E-posta ile paylaş Facebook da paylaş Twitter da paylaş Google da paylaş Live da paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

 

Kitap Özellikleri:

 

 

 Fiyatı 21.60 TL 15.98 TL (KDV Dahil)
 Tedarik 1 İş Günü İçinde Kargoya Teslim
 Yayınevi Kit-San Yayınları
 Yazar Derleme
 Konular İslam, Tarih, İslam Tarihi, Anı - Mektup - Günlük - Seyahatname
 Barkod 9789758833511

Kitap Açıklaması:


Değerli okurlarımız!..

Yayınevimiz hayırlı olarak görmüş olduğu hizmetlerine bir yenisini daha eklemekten sonsuz sevinç duymakta Cenab-ı Hakka şükürler etmektedir..

Ne kadar şükretsek azdır. Çünkü, kâinatın efendisi ve ulu yaratıcı Cenab-ı Hakkın Hazreti Muhammed (s.a.v) ümmeti içinde Peygamberi zîşanın müjdeledikleri ve Beni İsrail peygamberleri efdaliyetine nail eylemiş olduğu velîlerin önderlerinden olan Gavsül-Âzâm Seyyid Abdülkâdîr Geylânî Hazretlerinin, Acem Melikine gönderdiği Farsça 15 risâlenin (mektubun), Eş Şeyh Ali Bin Hüsâmeddin tarafından Arapçaya çevrilmiş olan tercümesini 1980 yılında Seyyid Hüseyin Paşa Türkçeye tercüme etmiş ve ledünnü şerhini de verilmiş olan izin ölçüsünde yerine getirmiştir.

İşte bu hazırlanmış olan kıymetli eser 1981 yılında B. Uluçınar beyefendi tarafından basılmış ilerki yıllarda yayınevimiz KİTSANa bu eserin telif haklarını Cenâb-ı Hakk (c.c) nasip etmiştir. Ekber olan Allaha sonsuz hamd ederiz...

Ve bu büyük hizmetin gerçekleşmesinde emeği geçenlere bu hazine değerinde olan eseri tercüme eden Eş-Şeyh Ali Bin Hüsâmeddin, Seyyid Hüseyin Fevzî Paşaya, yayınevimiz şükranlarını en içten gelen duygularla ifade etmeyi kendisine bir borç olarak görmektedir. Hepsinden Cenab-ı Hakk razı olsun.

Seyyid Hüseyin Fevzî Paşanın ve âhirete intikâl etmiş olan zevât-ı kirâmların da makaamları yüce, kabirleri nûralara gark olarak Ruhlârı şâd olsun.

Acem Melikine gönderilen bu 15 mektup, dikkatle tetkik edildiğinde görülecektir ki, Gavsın Kurân-ı Kerîme ait yorumlarını, İslâmî hakîkatlerin açıklanmasını ihtivâ eden ve herbiri bir yüce eser niteliğinde emsalsiz tefsir ve hikmetlerden oluşmaktadır.

15 mektup içersinde Kurân-ı Kerîmden tam 275 âyet-i kerîmenin bâtınî tefsiri yapılmış, Kurân-ı Kerîmde geçen kelime, âyet ve kıssaların ledünni hikmetleri üzerinde durulmuş, tefsir ilâhi sırların ve ilâhi hikmetlerin açıklanmasını sağlayarak Gavsın dilinden insanlığa rahmet olarak sunulmuştur.

Eserin Gavsül-âzâma ait olması yeterlidir, tüm övgülerden üstündür ve onun imzası ve tasdiki olan herşey gibi bu eser de elbetteki İslâmın rûhunu aksettiren bir ulu yorum ve müminlerin vazgeçemeyeceği bir değerli hazinedir.

Hele hikmetler söyleyen Hazreti Abdülkâdir Geylânînin dilinden anlayan Ona yakın kişilerce ikinci bir yorum yapılmışsa, eserin değeri, okuyucu için müstesnâ bir genişliğe erişir.

Yayınevimiz bu hususu da dikkate alarak, eserin baskısını yapmadan evvel kendisinin de içinde bulunduğu bir tasavvuf grubu oluşturmuş ve 15 mektubu tekrar tercüme ettirdikten sonra sûrelerin, âyet-i kerîmelerin numaraları ve Arapçaları konmuş ve bu heyete ayrı bir yorum daha yaptırmıştır ki, bu çalışmalar bu yolun isteklisi olan talîpkârlara eserin daha anlaşılabilmesi yönünden faideli olarak eserin önemini büsbütün arttırmıştır.

Bir heyet tarafından mektuplar üzerinde yapılan yorum İslâm düşüncesi açısından son derece öenmlidir. Çünkü İslâm büyüklerinin sözleri birer hikmettir, ilâhî sırlara âit açıklamalardır ama onların da kelime kelime yeniden ele alınması çağın ilmi ve çağın dili ile yorumlanması zorunludur.

Esâsen hikmet, velîlere âit hasletlerdendir ve hikmetli söz de, onların femi saâdetlerinden dökülen incilerden başka bir şey değildir. Bu bakımdan velî sözleri ayrıca tefsire muhtaçtır, aksi halde gereken feyiz alınmış olmaz. Ruhban sınıfını reddeden, Allah ile kul arasına araz sokmayan, insnaın kendi bedenini bile perde ve gölge kabul eden İslâm inancında ALLAH vardır ve ALLAHtan başka birley YOKtur.

Ancak Cenâb-ı Hakkın yarattığı ve zuhûra getirdiği bu âlemde insan, ALLAHın halîfesidir ve yalnız âlemler insana tahsis edilmiştir...
(Eser Hakkında)


 

Yorum Ekle! Yorum sayısı: 0 Beğeni ortalaması: 0/10
Bu ürüne ilişkin yorum bulunamadı!
İlk Yorumu Yazmak İçin Tıklayınız!

 

  Kitap Önerisi
Fütuh'ul Gayb
Seyyid Abdülkadir Geylani
Mektubat-ı Geylani Onun Mektupları
Seyyid Abdülkadir Geylani
Arap Coğrafyacılarının Gözünden 1000 Yılında ...Arap Coğrafyacılarının Gözünden 1000 Yılında ...
Andre Miquel
Gunyet'ul Talibin
Seyyid Abdülkadir Geylani
M. Rıza Bekinin AnılarıM. Rıza Bekin'in Anıları
M. Rıza Bekin
Evliya Çelebi Seyahatnamesi -9. KitapEvliya Çelebi Seyahatnamesi -9. Kitap
Yücel Dağlı
Salavât-ı Kübrâ Tercüme ve Şerhi (1. Hm)
Abdulkâdir Geylâni
Fütuhu'l Gayb / Gizliden Sesler
Seyyid Abdülkadir Geylani
Salavat-ı Geylani Şerhi
İmam Nablusi
Benim Gözümde Menderes (kod35)Benim Gözümde Menderes (kod35)
Necip Fazıl Kısakürek
  Diğer Menü
   Kampanyalar
   Yeniden Basılanlar
   Seçme Konular
 

Satış ve Teslimat | İade ve İptal | Gizlilik ve Güvenlik
Banka Hesaplarımız | İrtibat

Ödeme Biçimleri:
Visa Kredi Kartı ile Ödeme Mastercard Kredi Kartı ile Ödeme Banka Havale Eft Para Puan Posta Çeki

© Copyright by Savra Yayın Eğitim Danışmanlık İletişim Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
Ticarethane Sok. Fetih Han No: 33/36 Tel: 0212 5124074 / Cağaloğlu - İstanbul
İrtibat Mesajı Gönder! 

Kitap, Lojistik, Haber, Oyun, Eticaret