Tüm Kitaplar - Türkiye'nin Dev Kitap Sitesi
Yeni Kitaplar | Çok Satan Kitaplar | Konular | Yazarlar | Yayınevleri | Kampanyalar | Yardım
Kitap Ara
  Kitap Üyeliği
  Alışveriş Sepeti

Listelerim
Lütfen sisteme giriş yapınız!


Kargo Ödeyen Kitaplar

A Systematic Approach to KPDS ÜDS

A Systematic Approach to KPDS ÜDS

Geçici olarak sipariş verilemiyor!


Favorilerime Ekle!

E-posta ile paylaş Facebook da paylaş Twitter da paylaş Google da paylaş Live da paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

 

Kitap Özellikleri:
Türkçe
709 s.
2. Hamur
Ciltsiz

 

 

 Fiyatı 43.20 TL 41.04 TL (KDV Dahil)
 Tedarik 1 Hafta İçinde Kargoya Teslim
 Yayınevi Pelikan Yayınları
 Yazar Cesur Öztürk
 Konular Akademik, Eğitim, TOEFL - KPDS - Proficiency, Sınav Hazırlık
 Barkod 9789758405282

Kitap Açıklaması:


Devlet memurlarına verilen KPDS ve üniversitelerde master, doktora yeterlik, yardımcı doçentlik ve doçentlik sınavlarına gireceklere verilen ÜDS sınavları konusunda pek çok kitap yayımlanmış ve yayımlanmaya devam ediyor. A Systematic Approach to KPDS and ÜDSde bu tür kitaplardan biri olmakla birlikte sorulara ve cevaplara gerçekten sistematik bir biçimde yaklaştığı için onlardan belirgin bir biçimde ayrılmaktadır. Kitap söz konusu sınavların özellikle zor bölümlerinden dikkatli olan herkesin yeterli puan alabilmesini sağlayan teknik bilgiler içermektedir. Kullanıcının analitik düşünme yeteneklerini devreye sokarak çok iyi anlaşılamıyan sorulara bile doğru yanıt verebilme yollarını göstermektedir.

Temelde KPDSde geçmiş yıllarda sorulan gerçek sorulara dayalı olarak oluşturulan bu kitapta hem KPDS ve hem de ÜDSde sorulan tüm soruların stratejileri ayrıntılı olarak ele alınmakta, tüm önemli ipuçları tek tek gösterilmekte ve her iki sınavın tüm bölümleriyle ilgili sorular büyük bir yoğunlukla sunularak kullanıcılara sınavın değişik bölümlerinde izleyecekleri stratejileri özümseme olanağı verilmektedir. Her bölümle ilgili ayrıntılı açıklamalar okuyucuya gerekli test becerilerini kazandıracak niteliktedir. Kitaptaki özgün ve yalın açıklamalardan uygulama aşamasında kullanıcıların yoğun beğenisini kazananlar kitaba dahil edilmiştir.

Kitabı benzerlerinden ayıran önemli hususlar arasında ayrıntılı gramer notları içermesi, gramer ve kelime sorularının işlevlerine göre gruplara ayrılması, açıklamaların sadece belirli soruların cevaplarını vermekle yetinmeyip ileride girilecek aynı türden sınavlarda nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıkça göstermesi, okunanı anlama ve eşanlamlı ifadelerle ilgili sorular için son derece önemli olan çok sayıda eşanlamlı sözcükler vermesi ve sınavlar için son derece önemli olan phrasal verbs denen fiilleri özenle seçilmiş örneklerle kapsamlı biçimde açıklayan bölümler içermesi gibi pek çok özellik yer almaktadır. Sınavlarda en zor bölüm olarak görülen okuma sorularının açıklamalı cevap anahtarlarında benzeri hiç bir kitapta bulunmayan somut ve akılda kalıcı basit ipuçları çok net bir biçimde ortaya konmuştur. Bu ipuçlarını kavrayan okuyucuların girecekleri sınavlarda korkulan okuma sorularına daha kolaylıkla cevap verebileceklerini umuyorum.

Çeviri soruları konusunda çok zaman kazandırması yanı sıra doğru yapma oranını oldukça yükselten bir model önerilmektedir. Bütünlüğü bozma, paragraf tamamlama, karşılıklı konuşmalar ve duruma uygun ifade gibi konularda da çok pratik yöntemler kullanılmaktadır. KPDS sınavlarının en zor bölümü olan eşanlamlı cümleyi bulmakla ilgili sorulara nasıl yaklaşılacağı çok somut kanıtlarla gösterilmektedir.

Kitap sınava hazırlığın gerektirdiği tüm teknik bilgileri vermekle birlikte yeterli sözcük ve gramer bilgisi olmadan sadece püf noktalarını öğrenerek sınavda başarılı olmayı beklemek pek gerçekçi değildir. Okuyucuların test çözümüne girmeden önce gramer ve kelime bilgilerini artırmak için ellerindeki tüm kaynakları iyi kullanmaları gerekir. Kelime bilgilerini artırmak için Building Skills for Proficiency kitabının 256 ile 470 inci sayfaları arasında yer alan bölümü günde ortalama 2 sayfa ilerleyecek biçimde taramaları ve yazarak çalışmak suretiyle öğrendikleri sözcükleri pekiştirmeleri gerekir. Vakitleri daha az olan okurların hiç değilse belirtilen kitaptaki eşanlamlı sözcüklerle ilgili alıştırmaları kesin olarak yapmaları gerekir. Yine Building Skills for Proficiency kitabındaki phrasal verbs konusu (427-435 inci sayfalar) zamana yayılarak çalışılmalıdır. Kelime bilgisini pekiştirmek isteyenlerin Essential Academic Vocabulary kitabında yer alan örneklere de bakmaları oldukça yararlı olur. Gramer bilgisi için bu kitapta verilen bilgilere ek olarak Building Skills for Proficiencyye ya da Fundamentals of Academic English e başvurulmalıdır. Türkçe açıklama ihtiyacı duyan ve gramer konusunda daha ayrıntılı bilgiler edinmek isteyenlerin Fundamentals of Academic English i tercih etmeleri yerinde olur.

Gramer ve kelime bilgisini yerleştiren ve bilgiyi kalıcı hale dönüştüren en iyi araç okumadır. Gerek KPDS gerekse ÜDSye girecekler için Türkiye koşullarında en iyi kaynak ODTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu tarafından yayımlanan Reader at Work I ve Reader at Work II kitaplarıdır.

Okuma becerileri konusunda özellikle parçanın anafikrini bulma (finding the main idea) ve sonuç çıkartma (making inferences or drawing conclusions) ile ilgili olarak Building Skills for Proficiency kitabında çok önemli notlar ve testler bulunmaktadır. Bunların da test çözümüne geçmeden gözden geçirilmesi, okumaya yönelik test tekniklerinin gelişmesine önemli katkılar sağlayabilir.

Kitap yazmanın düşünme, planlama ve düzenleme gerektiren bir konu olduğuna kuşku yoktur. Bu çerçevede bu kitabın hazırlık aşamasında yönelttikleri özgün sorular, yaptıkları öneriler ve uygulamadaki yararlı değerlendirmeleriyle beni düşündüren ve pek çok noktanın kafamda netlik kazanmasında büyük katkıları olan çok değerli öğrencilerime şükranlarımı sunmak isterim.
Kitap dokuzuncu baskıya hazırlanırken tümüyle gözden geçirilmiş ve kitaba deneme sınavı niteliğinde, ikişer adet en son çıkmış ÜDS Fen Bilimleri ve ÜDS Sosyal Bilimler testleri eklenmiştir. ÜDS sınavına hazırlananlar en son sınavları içeren bu testlerle edindikleri stratejik bilgileri kendi testlerinde uygulayabilme olanağını elde edeceklerdir. Kitapta mevcut olan KPDS deneme testi ise KPDSye girecekler için kazandıkları test becerilerini uygulayabilme fırsatı yaratmaktadır. Daha fazla test çözmek için okuyucuların bu kitaptan sonra açıklamalı testler içeren KPDS Practice Tests adlı kitabımdan edinmeleri tavsiye edilir.

ÜDS Sağlık Bilimleri için ek bir test konmamıştır çünkü ÜDS Sağlık Bilimlerine yönelik bir test kitabım halen piyasada bulunmaktadır.

Bu baskıya gramer sorularını daha bilinçli çözmeye yönelik stratejik bilgiler içeren yeni bir unite Gramer Sorularıyla İlgili Önemli İpuçları adı altında kitabın Grammar Tests adlı bölümünden önce eklenmiştir.

Daha önce yayımlanan Building Skills for Proficiency ve Fundamentals of Academic English adlı kitaplarımda gösterilen titizliğin bu kitapta da gösterildiğinden tüm okurların emin olmasını isterim. KPDSde ve ÜDSde sorulmuş en son soruların yer aldığı bu açıklama kitabının tüm okurlara yararlı olmasını diler, saygılar sunarım.

Bana her zaman destek olan eşim Nuraya ve yeni testlerin kitaba eklenmesine yardımcı olan oğlum Eraya bu vesileyle teşekkür ederim.

Kitabın dokuzuncu baskının hazırlanması aşamasında düzeltmelere yardımcı olan Yrd. Doç. Dr. Esin Canere, kitabın dizgi ve mizanpajını gerçekleştiren İbrahim Yıkılmaza, tüm emeği geçen öğrencilerime ve okurlara teşekkürü borç bilirim.
(Tanıtım Yazısından)


 

Yorum Ekle! Yorum sayısı: 0 Beğeni ortalaması: 0/10
Bu ürüne ilişkin yorum bulunamadı!
İlk Yorumu Yazmak İçin Tıklayınız!

 

  Kitap Önerisi
Magic Box Üds Fenbilimler 50 Kart 300 KelimeMagic Box Üds Fenbilimler 50 Kart 300 Kelime
Yıldıray Çevik
Çözümlü ÜDS - KPDS SorularıÇözümlü ÜDS - KPDS Soruları
Kenan Dikilitaş
Sınav Stratejileri Sınav Stratejileri ''KPDS-ÜDS-YDS-KPSS''
S.Gürcan, İsmet Gürbüz
ÜDS Sosyal Bilimler
Abdulvahit Çakır
Exam Master KPDS-ÜDS-YDS
A. Nejat Alperen
Kamu Kurumları ve KPDS-ÜDS-YDS Sınav Kılavuzu
Ahmet Kocaman
YDS Practice ExamsYDS Practice Exams
M. Fatih Adıgüzel
A Testbook of Elementary and Pre - Intermediate ...A Testbook of Elementary and Pre - Intermediate ...
Çigdem Anaç, Dilek Çeltik, Mehmet Bingül, Müge A. Saraç, Sema Kaya
YGS Felsefe Soru Bankası
Kolektif
 KPDS 1999 - 2009 (Questions - Answers) KPDS 1999 - 2009 (Questions - Answers)
Serdar Yıldırım
  Diğer Menü
   Kampanyalar
   Yeniden Basılanlar
   Seçme Konular
 

Satış ve Teslimat | İade ve İptal | Gizlilik ve Güvenlik
Banka Hesaplarımız | İrtibat

Ödeme Biçimleri:
Visa Kredi Kartı ile Ödeme Mastercard Kredi Kartı ile Ödeme Banka Havale Eft Para Puan Posta Çeki

© Copyright by Savra Yayın Eğitim Danışmanlık İletişim Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
Ticarethane Sok. Fetih Han No: 33/36 Tel: 0212 5124074 / Cağaloğlu - İstanbul
İrtibat Mesajı Gönder! 

Kitap, Lojistik, Haber, Oyun, Eticaret