Satış ve Teslimat Sözleşmesi

1. tumkitaplar.com'dan kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını bildirdiğiniz andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez. 

3. tumkitaplar.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar YTL ve TL olarak ifade edilmiştir. Alışverişiniz sırasında size bildirilen fiyatlara KDV dahildir. Kitap ürünlerinde KDV oranları %8'dir.

4. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından tumkitaplar.com sorumlu değildir. 

5. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

6. tumkitaplar.com sattığı yüzbinlerce ürün için tüm sanal alışveriş siteleri gibi stok tutmamaktadır. Ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm ürünler için listeler hergün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler tedarikçi firmaların stoklarında tükenmiş olabilirler. Böyle durumlarda da sistem tarafından size e-mail ile bilgi verilir ve ürünün tutarı alternatif bir sipariş verebilmeniz için sitedeki cari hesabınıza aktarılır.

7. Cari hesabınızdaki alacağınızı tekrar başka bir siparişte kullanmak istemezseniz sistem mesajlaşmasını kullanarak ücret iade talebinde bulunduğunuzda cari hesabınızda bekletilen alacağınız tarafınıza iade oluşturulur. İade işlemleri ödemenin yapıldığı şekilde tersine işlem olarak yapılır. Kredi kartından yapılan ödemelere kredi kartına iade yapılır. Banka havale, eft yada posta çeki ödemelerinde ise havale/eft yapılır. Havale/Eft iadelerinde müşterinin iade yapılacak banka hesap bilgisi sistem mesajı üzerinden gönderilinceye kadar bekletilir.

8. Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içindeyse sipariş formunda belirtilen kargo firmaları ile yapılır.

9. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda siparis.com'a yazarak, durumu tumkitaplar.com'a bildirebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden: Teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0212 5124074 numaralı telefona fakslanıp yada siparis.com'a eposta adresine gönderilmelidir. tumkitaplar.com sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

10. Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde makul bir neden belirterek iade edebilirsiniz.

11. Sipariş için maksimum tedarik süresi 30 gündür. 30 gün boyunca tedarik edilemeyen siparişler iptal edilerek müşteriye iade yapılır.

12. tumkitaplar.com.com'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır. 

 Teslimat

1. Kargo seçenekleri sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır.

2. tumkitaplar.com gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. tumkitaplar.com'da müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişik için ek bir ücret talep edilmez.

3. Ortalama teslim süreleri: Özel Kargo Şirketi'yle tahmini 1-3 gün.

4. Kargo bedelini belirleyen üç parametre vardır.

Seçtiğiniz ürünlerin toplam ağırlığı. (Her bir ürünün veritabanında kayıtlı olan ağırlığı kullanılarak toplam ağırlık sipariş sürecinde otomatik olarak hesaplanmaktadır.) Paketinizin teslim edileceği yer. (Türkiye içi ve Türkiye dışı gönderi tarifeleri farklıdır. Türkiye dışı gönderilerde ülkelere göre tarife değişmektedir.) Türkiye içi gönderilerde seçtiğiniz teslimatçı firma.

Sipariş sürecinde kargo firması ve ücret seçenekleri adres aşamasından sonra kargo sayfasında bildirilmektedir.