Toplam 125 adet ürün

40% Gürsel Dönmez, Kozmik Mesele-Devlet Metedolojisine Giriş

Kozmik Mesele-Devlet Metedolojisine Giriş  

Gürsel Dönmez  
Ötüken Neşriyat  

...                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

22.00 13.20 TL
Nail Koç, Tualden Sarkan Çiçekler

Tualden Sarkan Çiçekler  

Nail Koç  
İzan Yayıncılık  

Sosyalist dünya görüşüne sahip olan yazarın yayımlanmış 4 şiir kitabı vardır. Yazmayı insanın kendini gerçekleştirmesinin yetkin bir biçimi olarak gören ...

20.00 13.60 TL
Ebubekir Karakaya, Konuşarak Susamazsın

Konuşarak Susamazsın  

Ebubekir Karakaya  
Cinius Yayınları  

Ruhundaki düğümleri çözmeden uçabilir misin? İnsan hayattan ne kadar anlayabilir ki bunca geniş sonsuz deryada boğulmadan, fırtınaların içinden sarsılmadan ç ...

20.00 12.60 TL
Eva, Kendimi Keşfediyorum Da

Kendimi Keşfediyorum Da  

Eva  
Cinius Yayınları  

Doğum yaptım, bedenim hayvan gibi, tişörtüm hep ıslak ve ekşi maya kokulu, karnım desen erimiş plastik gibi akışkan, çalışmıyorum, hep evdeyim, sürekli bebek ...

35.00 22.05 TL
, Suya Yazılan

Suya Yazılan  

Romancı  

Zamanı kullanmayı Sükûneti korumayı, İçtenliğe inanmayı öğren. "Etrafında sevmediklerinle ilgilenme. Sana ilham verenlere yönel. Ruhun ve bedenin için nerede ...

35.00 22.75 TL
, Kendinden Başla

Kendinden Başla  

İkinci Adam  

Bazen yaptıklarınla kendini ödüllendirebilir veya suçlu hissedebilirsin, ama cesaret etmediğin bütün adımlarında her zaman pişmanlık senin başrolün olacaktır. ...

20.00 12.00 TL
, Ey Muhterem Aşk

Ey Muhterem Aşk  

İkinci Adam  

Sayın, 21. yüzyılda kendine ait oluşturup geliştirdiği şiir diliyle kalıplaşmış aşk, sevgi, ayrılık, hüzün, özlem, ölüm ve insan doğasının ruhsal durumuna ...

20.00 12.00 TL
, Bir Meczubu Anlamak

Bir Meczubu Anlamak  

İkinci Adam  

İçimdeki benle konuşuyorum sürekli. Bana beni kendisinden daha iyi kimsenin anlayamayacağını söyleyip duruyor. Oysaki benim, bugün içinde bulunduğum durumun ...

20.00 12.00 TL
, Bir Gencin Hayatından Alıntılar

Bir Gencin Hayatından Alıntılar  

İkinci Adam  

Bir genç delikanlının, yani ana karakterin, dedesinin ilaçlarını almak amacıyla çarşıya oradan da eczaneye gidip işini gördükten hemen pazarın yolunu tutması ...

20.00 12.00 TL
, Güneşte Yara Kurutmak

Güneşte Yara Kurutmak  

Kültür Ajans Tanıtım ve Organizasyo  

Bu kitabı yayamılamaya karar verdiğimde Ankara karla karışık yağmurluydu. Dolar-borsayla-bankaları dansa kaldırıyordu. Dans baş döndürücüydü. Havada uçuşuyor ...

15.00 15.00 TL
, Bilinçsizliğin Kısa Tarihi

Bilinçsizliğin Kısa Tarihi  

Dorlion Yayınevi  

Bir ilkbahar sabahı, dışarıda yağmur yağıyor, içerde sabah kahvemi yudumlayıp Carl Sagan'ı okuyorum; kitaba şöyle bir başlangıç yapmış, "Işık bekliyor, fakat ...

22.00 12.54 TL
, Hayat Senin Adın

Hayat Senin Adın  

Olimpos Yayınları  

Başına kötü şeyler gelmemiş gibi davran demiyorum. Acını dibine kadar yaşa. Ama defalarca söyledim; hayatına devam etmek zorunda olduğunu lütfen unutma. ...

25.00 16.25 TL
Kolektif, Kültür Seti - 6 Kitap Takım

Kültür Seti - 6 Kitap Takım  

Kolektif  
Parana  

Elena Üstündeki gömlek gibi Yapışmışız iki yakasına bu şehrim Ne iliklenmek biliyor sevdamız boğazda Ne de ayrı düşmeyi bilmek uzağa Biz; bir bedende bir g ...

90.00 54.00 TL
Emre Can Baki, Küfür Sokakta - 2

Küfür Sokakta - 2  

Emre Can Baki  
Dokuz Yayınları  

Ne başlaması bir seçimdi ne de bitmesi. Başlangıç ile bitiş arasında bir yerlerde yaşadığımızı ispatlamaya çalışıyor ve başlayan her şeyin bitmesine şahitlik ...

21.00 12.60 TL
Bülent Yılmaz, Zor Zamanlarda Denemeler

Zor Zamanlarda Denemeler  

Bülent Yılmaz  
Hiperlink Yayınları  

Ancak en önemlisi, insanın bu zor zamanlarda ne yaptığı, neyi nasıl yaptığıdır galiba. Mesele, insanın bu zor zamanlarda da insan kalabilmesidir. Çünkü ...

27.00 18.90 TL
Gülnaz Arslan, Yarım Asır Anestezi

Yarım Asır Anestezi  

Gülnaz Arslan  
Haberal Eğitim Vakfı  

Başlamadan önce, yazmak için kendimden beklemediğim bu yürekliliğe şaştığımı söylemem gerek. Bugüne kadar eski­de kalmış mektuplar, okulda Türkçe ...

25.00 25.00 TL
Mehmet Metiner, Siyayi Erdemler Risalesi

Siyayi Erdemler Risalesi  

Mehmet Metiner  
Sahi Kitap  

Bu kitapta siyasi polemikler bekleyenler, boşuna beklerler. Bizim inanç ve kültür kodlarımızı belirleyen kitapların en başında Kutsal Kitabımız Kur?an-ı K ...

30.00 22.50 TL
, Duyulmayan Senfoni

Duyulmayan Senfoni  

Platanus Publishing  

Yaşam nehri bakış yoluna izler bırakır, her akış bir ışıltıyı alır bir sonraki akışa emanet bırakır, belki de yaşamın şeması en iyi nehirlere çizilir, su her ...

46.00 24.38 TL
Şükran Bulut, Kavrgam

Kavrgam  

Şükran Bulut  
Gece Kitaplığı  

2016 yılının başında karga kavram olarak aklımın bir köşesindeydi. Geçmişten beri beni etkileyen bir canlı olarak hep vardı. Peki neden şimdi? Pek çok nedeni ...

20.00 12.60 TL
Doğuhan Şen, Acılar Tarif Edilmez

Acılar Tarif Edilmez  

Doğuhan Şen  
Gece Kitaplığı  

"Acılar tarif edilmez ama yazarın en güzel cümlesi, en büyük acısıdır." (Tanıtım Bülteninden) ...                                                                                             

25.00 15.75 TL