Toplam 285 adet ürün

Yusuf İnandı, Sınıf Yönetimi

Sınıf Yönetimi  

Yusuf İnandı  
Karahan Kitabevi  

Eğitim, anne karnında başlayıp, ölüme kadar devam eden bir süreç olarak, tüm toplumların ve bireylerin bugünkü ve gelecekteki yaşantılarını ... 

Yusuf İnandı, Eğitim Bilimine Giriş

Eğitim Bilimine Giriş  

Yusuf İnandı  
Karahan Kitabevi  

Eğitime her toplumda farklı anlamlar yüklenmekte, her bilim dalı da kendine özgü eğitim tanımları yapmakta ve eğitimden kendi alanına özgü beklentiler ...

30.00 22.50 TL
Akif Helvacı, Bülent Şahin, Emine Erdoğan, Eşref Nural, Mehmet Aksüt, S.Mehmet Ülke, Selçuk Uygun, Tuncay Özsevgeç, Eğitim Bilimine Giriş

Eğitim Bilimine Giriş  

Akif Helvacı, Bülent Şahin, Emine Erdoğan, Eşref Nural, Mehmet Aksüt, S.Mehmet Ülke, Selçuk Uygun, Tuncay Özsevgeç  
Maya Akademi Yayınları  

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin hiç kimseyi aldatmayacaksın, Memleket için gerçek idealin neyse onu görecek, hedefe yürüyeceksin. Herkes senin ...

Fatih Töremen, Öğrenen Okul

Öğrenen Okul  

Fatih Töremen  
Nobel Yayın Dağıtım  

Örgütler canlı organizmalardır. Sosyal sistem teorisi, örgütleri çevreye uyum saplamak zorunda oldukları canlı varlıklar olarak tanımlar. Örgütlere yönelik ...

Özcan Demirel, Türkçe Öğretimi

Türkçe Öğretimi  

Özcan Demirel  
Pegem A Yayıncılık  

Bu yapıtta, Milli Eğitim Bakanlığında yeni hazırlanan Türkçe öğretim programı son değişikleri ile ele alınmış ve dil öğretimindeki çağdaş yaklaşımlar ...

Kollektif, Komisyon, KPSS Eğitim Bilimleri Soru Bankası ( Sınırlı Sayıda Kampanyalı Özel Baskı)

KPSS Eğitim Bilimleri Soru Bankası ( Sınırlı Sayıda Kampanyalı Özel Baskı)  

Kollektif, Komisyon  
Uzman Kariyer Yayınları  

2010 KPSS`ye hazırlanan öğretmenlerin eğitim bilimlerinde en önemli gereksinimlerinden biri de 2008 ve 2009 KPSS`deki yönelimin gerektirdiği nitelikte ve ...

Ramazan Arı, Engin Deniz, Sınıf Yönetimi

Sınıf Yönetimi  

Ramazan Arı, Engin Deniz  
Nobel Yayın Dağıtım  

Sınıf Yönetimi dersi öğretmen adaylarına öğrencilerini daha iyi tanımaları, öğrencileriyle etkili iletişim kurma, sınıf ortamında zamanın etkili kullanılması, ...

Fatma Ü. Yıldız, Tülay Şener, Okul Öncesi Dönemde Yaratıcılık Eğitimi -I-II-

Okul Öncesi Dönemde Yaratıcılık Eğitimi -I-II-  

Fatma Ü. Yıldız, Tülay Şener  
Nobel Yayın Dağıtım  

Okul öncesi çağ, yaratıcılık eğitimi açısından önemli bir dönemdir. Bu gerçekleçalışmada, okul öncesi çağda (0-6 yaş) yaratıcılığın gelişimi ve yaratıcılığın ...

John Dewey, Deneyim ve Eğitim

Deneyim ve Eğitim  

John Dewey  
ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık  

John Dewey yalnızca bir filozof olmayıp aynı zamanda eğitimin pratiğinden gelen bir düşünürdür. Eserlerinde ve düşüncelerinde okulun kalbinin öğretmen ...

9.26 6.02 TL
B. Renin Göksel, İlköğretim 1 Temel Dersler

İlköğretim 1 Temel Dersler  

B. Renin Göksel  
Bilgitek Yayıncılık  

Yeni Öğretim Programlarındaki Tüm Kazanmalara Yönelik Etkinlikleri İçermektedir. Kitaplarımız, öğrencilerin; Okul dışındaki zamanlarını etkili ...

Kamil Yeşil, Türk Edebiyatı Öğretmen El Kitabı

Türk Edebiyatı Öğretmen El Kitabı  

Kamil Yeşil  
Elips Kitap  

2005-2006 Öğretim Yılından itibaren orta öğretim kurumlarında takip edilen Türk Dili ve Edebiyatı Programı yürürlükten kaldırılmış ve onun yerine Türk ...

Hatice Akkoç, Bilgisayar Destekli Matematik Öğretimi: Grafik Analiz Yaklaşımı

Bilgisayar Destekli Matematik Öğretimi: Grafik Analiz Yaklaşımı  

Hatice Akkoç  
Toroslu Kitaplığı  

Bu kitap; öğretmen, öğretmen yetiştiren akademisyen, öğretmen adayları ve ilköğretim ikinci kademe ile lise düzeylerinde işlenen bazı matematik konularının ...

30.00 22.80 TL
Hasan Çelikkaya, Eğitim Bilimlerine Giriş

Eğitim Bilimlerine Giriş  

Hasan Çelikkaya  
Alfa Basım Yayın  

Eğitimde tanışma ilk ve son haftalar Öğretmenlik mesleği Bilgi nedir ilim nedir? Eğitimin kelime anlamları ve farklı açılardan görünüşü Eğitim ve insan ...

Fatih Kılıçarslan, Çocuk ve Aile Sorunlarının Terapi ile Tedavisi

Çocuk ve Aile Sorunlarının Terapi ile Tedavisi  

Fatih Kılıçarslan  
Nobel Yayın Dağıtım  

İçinde yaşadığımız toplumda sağlık, eğitim, sosyal hizmetler uygulamalarında çocuk ve aileyi odağa alan insan merkezli terapötik yaklaşımların önemi giderek ...

Ali Şimşek, Öğretim Tasarımı

Öğretim Tasarımı  

Ali Şimşek  
Nobel Yayın Dağıtım  

İnsanın bulunduğu her yerde çeşitli öğrenme gereksinimleri vardır. Bu gereksinimleri doğru biçimde karşılayabilmek için öğretim tasarımı yapılır. Dolayısıyla, ...

Ahmet Yaşar Zengin, Nesrin Zengin, Eğitim Fakülteleri için Çocuk Edebiyatı

Eğitim Fakülteleri için Çocuk Edebiyatı  

Ahmet Yaşar Zengin, Nesrin Zengin  
Truva Yayınları  

Bu kitap, 1996-1997 YÖK-Dünya Bankası Milli Eğitimi Geliştirme Projesi çalışmaları sonucunda, eğitim fakültelerinin Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler ...

15.74 9.44 TL
Uğur Öner, Çatışma Çözme Eğitimi ve Akran Arabuluculuğu

Çatışma Çözme Eğitimi ve Akran Arabuluculuğu  

Uğur Öner  
Nobel Yayın Dağıtım  

Editörlüğünü Prof. Dr. Uğur Önerin yaptığı Uygulamalı Grup Rehberliği Programları Dizisi kitaplarımız arasında yer alan kitap, Çatışma Çözme ve Akran ...

Zeynep Aydın Yılmaz, Sınıf Öğretmenlerine Türkçe Öğretimi

Sınıf Öğretmenlerine Türkçe Öğretimi  

Zeynep Aydın Yılmaz  
Nobel Yayın Dağıtım  

Türkiyede Program geliştirme alanındaki son gelişmeler, uygulamalarla kaynak gereksinimini zorunlu kılmıştır. 2005 Türkçe Öğretim Programı da toplumun ...

25.00 20.00 TL
Hülya Pehlivan, Eğitimde Temel Kavramlar

Eğitimde Temel Kavramlar  

Hülya Pehlivan  
Asil Yayın Dağıtım  

Eğitim hızlı gelişmekte olan bir bilim alanıdır. Bir alandaki hızlı değişimleri takip edebilmek o alandaki terminolojiye hakim olmaktan geçer. Terminolojiye ...

Seha L. Meray, Microcosmographia Academica

Microcosmographia Academica  

Seha L. Meray  
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları  

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları, üniversite ve akademik dünyanın tarihini, toplumla olan ilişkilerini ve bunların yarattığı sonuçları inceleyen eserlerin ...

9.26 6.57 TL