Toplam 133 adet ürün

Nancy McWilliams, Psikanalitik Tanı

Psikanalitik Tanı  

Nancy McWilliams  
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları  

Meslek yaşamının başındaki terapistlere psikanalitik kişilik teorisi ve teorinin uygulama için çıkarımlarını sunan ilk metin olma özelliğine sahip olan kitabın ...

70.00 49.70 TL
Gerald Corey, Psikolojik Danışma Psikoterapi Kuram ve Uygulamaları

Psikolojik Danışma Psikoterapi Kuram ve Uygulamaları  

Gerald Corey  
Mentis Yayınları  

Psikolojik Danışma, Psikoterapi Kuram ve Uygulamaları, lisans ve lisans üstü düzeyde kullanılabilecek bir kaynaktır. Kitapta onbir çağdaş psikolojik danışma ve ...

61.12 50.12 TL
Maurice Nicoll, Büyük İnisiyeler 2. Cilt

Büyük İnisiyeler 2. Cilt  

Maurice Nicoll  
Ruh ve Madde Yayınları  

Dr. Maurice Nicoll İngiliz tıbbi psikoloji alanında çok iyi tanınan bir öncüdür. Uzun yıllar boyunca, İngilteredeki çalışma gruplarına haftalık dersler verdi. ...

Robetr L. Leahy, Simon Holland, Depresyon ve Anksiyete Bozukluklarında Te

Depresyon ve Anksiyete Bozukluklarında Te  

Robetr L. Leahy, Simon Holland  
Hyb Yayıncılık  

Bu kitapta tanımlanan tedavi planları ve girişimlerini bir araya getirirken, bizler kendi tam zamanlı klinik deneyimimize olduğu gibi, lisansüstü eğitimdeki ...

M. Hakan Türkçapar, Bilişsel Terapi-Depresyon

Bilişsel Terapi-Depresyon  

M. Hakan Türkçapar  
Hyb Yayıncılık  

Klinik Uygulamada Bilişsel-Davranışçı Terapi: Depresyon adını taşıyan bu kitap bilişsel terapi alanında temel bilgilere sahip ve bu terapiyi uygulamaya çalışan ...

Ali Dönmez, Yakın İlişkiler Psikolojisi

Yakın İlişkiler Psikolojisi  

Ali Dönmez  
Nobel Yayın Dağıtım  

Disiplinler arası bir alan olan yakın ilişkiler son yirmi yılda ortaya çıkmış ve ilişkisel kuramla iletişim; insan gelişimi ve aile çalışmaları; sosyoloji; ...

Ceylan Daş, Gestalt Terapi

Gestalt Terapi  

Ceylan Daş  
Hyb Yayıncılık  

Geştalt yaklaşımı, hem bir yaşam felsefesi, hem de bir terapi ekolüdür. Geştalt yaklaşımı kişinin yargılamadan, suçlamadan, utanmadan,, korkmadan ve ...

Adam Phillips, Akıl Sağlığı Üzerine

Akıl Sağlığı Üzerine  

Adam Phillips  
Turkuaz Kitaplığı  

Çocukluktaki kaotik deneyimlerimizde, ergenlik çağındaki isyanımızda, mantıksız cinsel iştahlarımızda, paraya düşkünlüğümüzde delilik her zaman ...

Robert L. Solso, M. Kimberly Maclin, Otto H. Maclin, Bilişsel Psikoloji

Bilişsel Psikoloji  

Robert L. Solso, M. Kimberly Maclin, Otto H. Maclin  
Kitabevi Yayınları  

Konularında uzman dünya çapında bilim adamları tarafından hazırlanan bu kitap ilk defa İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşe ...

32.41 19.45 TL
David Niven, Akıllı, Varlıklı ve Sağlıklı Olmanın Basit Sırları

Akıllı, Varlıklı ve Sağlıklı Olmanın Basit Sırları  

David Niven  
Altın Kitaplar  

Sosyologlar, terapistler ve psikiyatrlartüm meslek yaşamlarını sağlık, başarı ve mutluluğu etkileyen faktörleriaraştırmakla geçirmek-tedirler. Basit Sırlar ...

22 14.96 TL
Pınar Tınaz, İşyerinde Psikolojik Taciz (Mobbing)

İşyerinde Psikolojik Taciz (Mobbing)  

Pınar Tınaz  
Beta Basım Yayım  

Azarlanma, küçilmserme, dışlanma, aşağılanma, alaycı sözler, alaycı bakışlar, tehditkar sözler, kendini ifade edememe, yalnızlığa terkedilme, anlamsız veya ...

Tarık Solmuş, Endüstriyel Klinik Psikoloji ve İnsan Kaynakları Yönetimi

Endüstriyel Klinik Psikoloji ve İnsan Kaynakları Yönetimi  

Tarık Solmuş  
Beta Basım Yayım  

Endüstriyel klinik psikoloji yaklaşımı, kısaca, iş yaşamında birey davranışını çözümlemeye odaklanan endüstri / örgüt psikolojisi ile normalden anormale farklı ...

Yıldız Kuzgun, Zeynep Hamamcı, Anababa Eğitim Programları

Anababa Eğitim Programları  

Yıldız Kuzgun, Zeynep Hamamcı  
Maya Akademi Yayınları  

Ana babaların çocuk eğitimi konusunda yaşadıkları sıkıntı genellikle iletişim çatışması biçiminde kendini göstermektedir. Bu durumda verilen psikolojik yardım ...

Fatih Kılıçarslan, Çocuk ve Aile Sorunlarının Terapi ile Tedavisi

Çocuk ve Aile Sorunlarının Terapi ile Tedavisi  

Fatih Kılıçarslan  
Nobel Yayın Dağıtım  

İçinde yaşadığımız toplumda sağlık, eğitim, sosyal hizmetler uygulamalarında çocuk ve aileyi odağa alan insan merkezli terapötik yaklaşımların önemi giderek ...

Fisun Akdeniz, Didem Ünsal, 99 Sayfada Depresyon

99 Sayfada Depresyon  

Fisun Akdeniz, Didem Ünsal  
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları  

Depresyon, Manik-depresif hastalık, gebelik ve lohusalık dönemlerine özgü ruhsal bozukluklar kunusundaki araştırmalarıyla tanınan Doç. Dr. Fisun Akdeniz ile ...

Nermin Çelen, Ergenlik ve Gençlik Yetişkinlik

Ergenlik ve Gençlik Yetişkinlik  

Nermin Çelen  
Papatya Bilim  

...                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

35.00 28.00 TL
Z. Bengi Semerci, Atilla Turgay, Bebeklikten Erişkinliğe Dikkat Eksikliği

Bebeklikten Erişkinliğe Dikkat Eksikliği  

Z. Bengi Semerci, Atilla Turgay  
Alfa Basım Yayın  

Çok satan Birlikte Büyütelim ve Duyguların Şifresi adlı kitapların yazarından bir kitap daha... Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu bebeklikten ...

19 13.30 TL
Uğur Öner, Çatışma Çözme Eğitimi ve Akran Arabuluculuğu

Çatışma Çözme Eğitimi ve Akran Arabuluculuğu  

Uğur Öner  
Nobel Yayın Dağıtım  

Editörlüğünü Prof. Dr. Uğur Önerin yaptığı Uygulamalı Grup Rehberliği Programları Dizisi kitaplarımız arasında yer alan kitap, Çatışma Çözme ve Akran ...

Uğur Öner, Stresle Başa Çıkma

Stresle Başa Çıkma  

Uğur Öner  
Nobel Yayın Dağıtım  

Editörlüğünü Prof. Dr. Uğur Önerin yaptığı Uygulamalı Grup Rehberliği Programları Dizisi kitaplarımız arasında yer alan kitap, orta öğretim düzeyindeki ...

Ziya Gökalp, Felsefe Dersleri (Ciltli)

Felsefe Dersleri (Ciltli)  

Ziya Gökalp  
Çizgi Kitabevi Yayınları  

85 Yıl Sonra Günyüzüne Çıkarılan Kayıp Eserler / Osmanlı Felsefe Çalışmaları ... Gittikçe esaret hafifliyorsa da, tahammül de azalıyor. İnsanın sinirleri ...

50 35.00 TL