Toplam 1025 adet ürün

40% Cengiz Aytmatov, Yüzyüze

Yüzyüze  

Cengiz Aytmatov  
Ötüken Neşriyat  

Cengiz Aytmatov?un Yüzyüze isimli hikâyesi, bir Kırgız köyündeki erkeklerin askere alınması neticesinde hayatlarını tek başlarına idame etme mecburiyetinde ...

7.00 4.20 TL
40% Cengiz Aytmatov, Yıldırım Sesli Manasçı-Asker Çocuğı-Beyaz Yağmur

Yıldırım Sesli Manasçı-Asker Çocuğı-Beyaz Yağmur  

Cengiz Aytmatov  
Ötüken Neşriyat  

Cengiz Aytmatov?un birbirinden güzel üç hikâyesinin yer aldığı kitap; aslında insan, mekân ve hafıza arasında birbirini sürekli besleyen ilişkinin göz önüne ...

7.00 4.20 TL
40% Vishnuşarman, Pançatantra - Beş Kitap

Pançatantra - Beş Kitap  

Vishnuşarman  
Ötüken Neşriyat  

Hindistan?ın altın çağı olarak kabul edilen Gupta İmparatorluğu döneminde (MS 4. yüzyıl) yaşayan ve bir br?hma? olduğu kabul edilen Vish?uşarman tarafından ...

45.00 27.00 TL
40% Cengiz Aytmatov, Kızıl Elma-Oğulla Buluşma

Kızıl Elma-Oğulla Buluşma  

Cengiz Aytmatov  
Ötüken Neşriyat  

Eserleri 176 dilde tercüme edilen Cengiz Aytmatov, hiç şüphe yok ki dünya edebiyatında en fazla tanınan Türk yazarıdır. Yazdığı her eseri büyük bir zevkle ...

7.00 4.20 TL
40% Cengiz Aytmatov, Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek

Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek  

Cengiz Aytmatov  
Ötüken Neşriyat  

Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek, Cengiz Aytmatov?un mitoloji ile gündelik hayatı bir araya getirdiği ve insanlığın en büyük erdemlerinden olan metanet ve ...

10.00 6.00 TL
, Gulyabani - Klasik Maceraperestler

Gulyabani - Klasik Maceraperestler  

Maceraperest Kitaplar  

"Ölümü beklemek sabırsızlığıma ve korkusuz bulunmak için vermiş olduğum metanet kararına rağmen bütün damarlarıma büyük bir korku yayılmaya başladı. ...

22.00 15.40 TL
, Paranın Türküsü

Paranın Türküsü  

Phoenix Yayınevi  

Tarihin engin derinliklerinde kalsa da önce Oğuz Elleri'nden, sonra Avşar Ellerinden, acılarla savrularak yollara düşen Türkmenler; Erzurum ? Kars Yaylası'nı, ...

35.00 22.75 TL
Kadim Gültekin, Zaman Oyunları

Zaman Oyunları  

Kadim Gültekin  
Antares  

Zamanda geriye dönüp, geçmişteki bir cinayeti engelleme şansın olsaydı ne yapardın? Ya da yazdığın bir romandaki kahramanın gerçekte var olduğunu fark ...

24.00 24.00 TL
Gökcan Şahin, Suçun Altın Devri

Suçun Altın Devri  

Gökcan Şahin  
Antares  

Hiçbir suçun kanıtlanamadığı, adaletin tamamen işlevsiz kaldığı bir dünyada yaşasaydık ne olurdu? Yapay zekâ atılımıyla birlikte, "deepfake" denilen yöntemle ...

16.00 16.00 TL
Serdar Yıldız, İllet - Bir Salgın Romanı

İllet - Bir Salgın Romanı  

Serdar Yıldız  
Antares  

Boğaz?a musallat olan salgın yüzyılı aşkın gizemli bir tarihin, cinayetlerin, ilkel inanışların, mitoloji tanrılarının ve karanlık planların kapılarını ...

36.00 36.00 TL
Özay Sağlam, Sürgün

Sürgün  

Özay Sağlam  
İzan Yayıncılık  

..İnsanoğlu böyleydi işte. Sanki babalarını öldürmüştüm. Hâlbuki hiç birisini ne tanırdım ne de bilirdim. Onlar da beni tanımazlardı. Ama o yok olası ön ...

38.00 25.84 TL
Mahmut Alınak, Hendekteki Gelincik

Hendekteki Gelincik  

Mahmut Alınak  
İzan Yayıncılık  

Cizrelilerin « Mademki Cizre vardı, Tanrı cehennemi neden yarattı ? » dedikleri korkunç günlerdi. Bir hendekte kısılıp kalmıştı Dilşa. « Özgürlük, zincire ...

35.00 23.80 TL
Beyza Güler Gökalp, Aşk Damlası - Afife Jale

Aşk Damlası - Afife Jale  

Beyza Güler Gökalp  
Demirkapı Yayınları  

Afife, tutkusu olan tiyatroyla uğraştığı için ailesi tarafından dışlanan ve kendine tiyatro sahnesinde Jale ismini seçen genç bir yıldız. Selahattin ise baba ...

20.00 20.00 TL
Levent Sarısu, Tanrıların Kehaneti

Tanrıların Kehaneti  

Levent Sarısu  
İzan Yayıncılık  

Tapınağın girişine vardığında, eşyaları ile birlikte merdivenlerin üzerine yığıldı. Zar zor nefes alıyordu. Yerinden kıpırdamadı. Hareket edecek takati ...

26.00 17.68 TL
Ann Radcliffe, Sicilya’da Bir Aşk Hikayesi

Sicilya’da Bir Aşk Hikayesi  

Ann Radcliffe  
Ren Kitap  

"Şu an acı ve üzüntü içerisinde olan ya da zevk ve sefa içinde yüzen kim varsa, hepsi de bir gün böyle ölüp gidecek ve unutulacak." Ann Radcliffe'in 1790 yıl ...

19.00 12.35 TL
Feyza Demir, Ses

Ses  

Feyza Demir  
İzan Yayıncılık  

Aldatılan bir kadın, mutsuz bir evlilik, eşinden vazgemeyen Füsun boşanmak yerine mücadele etmeye ve eşiyle birlikte şehir değiştirmeye karar verirler. ...

35.00 23.80 TL
Beyza Güler Gökalp, Hiç mi Sevmedin?

Hiç mi Sevmedin?  

Beyza Güler Gökalp  
Demirkapı Yayınları  

Dr. Beyza Güler Gökalp deneyimleri ve kendi yaşamından kesitleri hikayeleştirdiği bu kitabında sade bir dil kullanmış. Genç nesle ibret olacak hadiselerde ...

12.00 12.00 TL
Korkmaz Korkmaz, Makabil

Makabil  

Korkmaz Korkmaz  
Elpis Yayınları  

"Sizden uyulmasını istediğim tek bir kural var, o da bu konu hakkında tek kelime bile etmemeniz." Bir cinayeti çözmek mi daha zordur yoksa onu kurgulamak mı? ...

30.00 18.00 TL
35% Esra Erdoğan, Kocamın Adı Ağzımın Tadı

Kocamın Adı Ağzımın Tadı  

Esra Erdoğan  
Yapı Kredi Yayınları  

"Biz onunla kimsesizliğimizi sırtlarımıza dişledik. Dört duvar arasında her şey olur. Utandırmayın beni. Aman!" "Çok günlerimiz geçti beraber. Yedik, içtik, ...

10.00 6.50 TL
35% Ömer Fikret Oyal, Ferahlık Anına Övgü

Ferahlık Anına Övgü  

Ömer Fikret Oyal  
Yapı Kredi Yayınları  

Ferahlık Ânına Övgü, içlerindeki çaresiz ve suçlu hisseden çocukla baş edemeyen ve bu dünyada kendilerine basacak bir zemin bulamayan iki yetişkin adamın bir ...

26.00 16.90 TL