Toplam 1025 adet ürün

, Unutulanlar

Unutulanlar  

Sokak Kitapları Yayınları  

Kayan yıldızlar bir yerlerde birilerin öldüğüne işarettir. Gördün değil mi yıldızın nasıl kaydığını? İnsanoğlu da böyledir işte. Gökyüzünde bir süre ışığı ...

18.00 10.80 TL
, Sessiz Dünya

Sessiz Dünya  

Tek başına, sessizce. Odanın ahşap kokusunu ateşe veriyorum. Sen kokuyorsun. (Çünkü kokunu hayal etmeyi öğrendim.) Yalnız şiirlerde var olduğunu bildiğim ...

25.00 15.00 TL
, Noya - Bilinmeyene Yolculuk

Noya - Bilinmeyene Yolculuk  

Korkuya hapsolmuş bedenini kımıldatamıyordu. Kendini büzmüş, iki büklüm yapmıştı. Çırılçıplak hissediyordu... Hiçbir şey ama hiçbir şey önemli değildi o an ...

25.00 15.00 TL
, Tepedelenli Ali Paşa - Kırmızı Kedi Klasikler

Tepedelenli Ali Paşa - Kırmızı Kedi Klasikler  

Kırmızı Kedi Yayınları  

Meşhur Sîmurg'un öyküsünün anlatıldığı Mantıku't-tayr başta olmak üzere Esrarname, Hüsrevname, Tezkiretü'l-evliya gibi eserlere imza atan Ferîdüddin Attâr'ın, ...

13.00 8.45 TL
, Halka Dünya Çocukları 4. Kitap

Halka Dünya Çocukları 4. Kitap  

Panama Yayıncılık  

Halka Dünya: Muazzam bir mühendislik başarısı, Yerküre'nin yüzey alanının üç milyon katı büyüklüğünde yapay bir gezegen, uzak bir güneşin etrafını çevreliyor. ...

35.00 21.00 TL
, Öykülerle 4 Mevsim Bodrum

Öykülerle 4 Mevsim Bodrum  

Cinius Yayınları  

Dünyayı kendine dert edenin dünya kadar derdi olurmuş. Sizi bilmem ama ben dünyayı kurtarmaya devam edeceğim. "E, hadi okuyuverin gari!" Bodrish: Hu goca d ...

19.00 11.97 TL
, Kendine Ait Bir Oda - Kırmızı Kedi Klasikler

Kendine Ait Bir Oda - Kırmızı Kedi Klasikler  

Kırmızı Kedi Yayınları  

Virginia Woolf'un Kendine Ait Bir Oda'sı feminist eleştirinin klasikleşmiş eserlerinden biri. Woolf, kadınların tarih boyunca karşılaştıkları dezavantajların ...

11.00 7.15 TL
, Gün Işığına Takılan Hikayeler

Gün Işığına Takılan Hikayeler  

Ceren Kültür Yayınları  

İlham geldiği de şiir yazan şairler gibi ben de ilham geldiğinde notlar almaya çalışırım. Insan ilişkilerine ve insan hikayelerine dair aldığım notu siz ...

20.00 12.60 TL
, Dubrosvki - Bir İntikam Hikayesi - Kırmızı Kedi Klasikler

Dubrosvki - Bir İntikam Hikayesi - Kırmızı Kedi Klasikler  

Kırmızı Kedi Yayınları  

Aleksandr Puşkin, Rus edebiyatının kurucularından. 1837 yılında bir düelloyla gelen vakitsiz ölüm nedeniyle yapıtları yarıda kaldı: Haksızlık karşısında ...

10.00 6.50 TL
, Cornelius ve Karanlık Zihinler

Cornelius ve Karanlık Zihinler  

Herdem Kitap  

Duvardaki resim neden değişti? Davet mesajını kim gönderdi? 7,9' un anlamı ne? Neler oluyor? Evans kendini birden bu soruların içinde buldu. Mantıklı bir ...

12.50 8.12 TL
, Bu Soyut Nakış Nedir? - Rubailerden Seçmeler - Kırmızı Kedi Klasikler

Bu Soyut Nakış Nedir? - Rubailerden Seçmeler - Kırmızı Kedi Klasikler  

Kırmızı Kedi Yayınları  

Meşhur Sîmurg'un öyküsünün anlatıldığı Mantıku't-tayr başta olmak üzere Esrarname, Hüsrevname, Tezkiretü'l-evliya gibi eserlere imza atan Ferîdüddin Attâr'ın, ...

14.00 9.10 TL
, Arafta Beklemez Aşk

Arafta Beklemez Aşk  

İkinci Adam  

Gecesi gündüzüne karıştı ruhumun. Şafak, bu kez aşkla doğacaktı, ama ona da ayın hüznü izin vermedi. Yüreği kaybetme korkusuyla adım adım gittim, güneşin ...

30.00 18.00 TL
, Amerika - Kırmızı Kedi Klasikler

Amerika - Kırmızı Kedi Klasikler  

Kırmızı Kedi Yayınları  

nya edebiyatında çok az kitap vardır, "yarım" kaldığı halde hem yazarının bütün eserlerini tamamlayıcı bir nitelikte olsun hem de onun göz ardı edilen ...

16.00 10.40 TL
, İbret Bahçesi - İbretlik Hikayeler

İbret Bahçesi - İbretlik Hikayeler  

Bahar Yayınları  

Ebun-Necib Sühreverdî Hazretleri, eserini Arapça olarak yazmıştır. Osmanlı Devleti, kurulup kuvvetlendikten sonra bu eser saraya girmiş ve hemen hemen ...

12.50 8.12 TL
, Zelenika

Zelenika  

Papirüs Yayın  

Zelenika! Artık sadece benim sayılmaz. Ve her ilk kitap gibi anaçtır. Sizin gibi, ben de kendimin habercisiyim? Ve sözlerim var eksik, henüz bitmedi. Sadece ...

16.00 9.60 TL
40% , Seni Anlatır

Seni Anlatır  

Ötüken Neşriyat  

Zehir dolu kadehten ben bir kere içince; Dağlarda kar eriyip, yine çiçek açınca; Bana bir haller olur senin adın geçince, Hecelerim süslenir, şiir seni ...

19.00 11.40 TL
, İnsan Nedir?

İnsan Nedir?  

Ren Kitap  

"Vicdanlarımız bize acı verme noktasına gelinceye kadar başkalarına verdiği acının farkına varmaz." Çocuk kitapları yazarı ve aynı zamanda ünlü bir düşünür o ...

12.00 7.80 TL
, Hüzün Yağmurları

Hüzün Yağmurları  

Kuledibi Yayınları  

İnsan Mayası İnsanız, hakkımız insanca yaşamak Sünni, Alevi, Kürt olur mu ayırmak Vatan bizim, yurt bizim, toprak bizim İnsanız, hakkımız insanca yaşamak ( ...

24.00 18.00 TL
, Henüz Ayrılık Gelmeden

Henüz Ayrılık Gelmeden  

Ritim Sanat Yayınları  

Bir gece daha kal nar çiçeği Bak keder doluyor gözlerim Henüz ayrılık gelmeden; Gözlerin gözlerimde tutuklu kalsın Zamanı durdururcasına; Seni seyredeyim.   ...

25.00 25.00 TL
, Halas - İstiklal Harbi Romanı

Halas - İstiklal Harbi Romanı  

Dorlion Yayınevi  

Yokluktan varlıklar çıkardın. Dâhice planlarınla düşmanı avucunun içine kıstırarak ezdin ve mahvettin. İşte Türk, bu ilahi zaferinde vücut buldu ve senin ...

12.00 6.84 TL