Toplam 5544 adet ürün

35% İdris Erenç, Git En Uzağa

Git En Uzağa  

İdris Erenç  
Sitav Yayınevi  

Gölge Umut içinde mavi bir düş Işıksa Hiç Sorma Uçurumu ilk ona gördüm Tuhaf ama karanlığı da Ne ışık ne özlem ne sen Sadece gölge V ...

10 6.50 TL
30% Fatma Gürsoy, Küpeşte

Küpeşte  

Fatma Gürsoy  
Simer Yayınevi  

Küpeşte; teknenin seyir esnasında dengesini sağlayan iskele ve sancaktaki üst yüzeyi demektir. Fonetik olarak da çok işitsel bir güzelliğe sahip bu kelime ...

20 14.00 TL
30% Yaşar Adıyaman, Şerna

Şerna  

Yaşar Adıyaman  
Simer Yayınevi  

Yaşar Adıyaman?dan şiir kitabı olarak okuyucu ile buluşan kitapta; Evrensel değerler ile kurgulanmış, insanlık başta olmak üzere adalet, haksızlık dünyada ...

20 14.00 TL
30% Şükrullah Yavuzer, Ben Mülteciyim Biraz

Ben Mülteciyim Biraz  

Şükrullah Yavuzer  
Simer Yayınevi  

Ben Mülteciyim Biraz kitabı, aşkın, sevginin, ihanetin, yaşam zorluklarının ince ince kaleme döküldüğü şiir kitabıdır. Hepimiz biraz mülteci olmalıyız, insani ...

20 14.00 TL
Şerko Bekes, Ji Nav Şiiren Min

Ji Nav Şiiren Min  

Şerko Bekes  
Avesta Yayınları  

...                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

13 7.80 TL
Ümit Gürelman, Bu Yolda Kırk Yıl - Şiirler

Bu Yolda Kırk Yıl - Şiirler  

Ümit Gürelman  
Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları  

Sîretimdir Sanma Aslâ! Aldatır Sûret Seni Bir Kâğıt Üstünde Tesbit Ettiler Gûya Beni (Arka Kapak) ...                                                                                           

5.56 3.89 TL
Bayram Çinkil, Bayramlıklar -2

Bayramlıklar -2  

Bayram Çinkil  
Vesta  

...                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

7.41 4.08 TL
İsmail Yıldız, Akisa

Akisa  

İsmail Yıldız  
Vesta  

...                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

4.63 2.55 TL
Bayram Çinkil, Bayramlıklar 3

Bayramlıklar 3  

Bayram Çinkil  
Vesta  

...                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

7.41 4.08 TL
Gamze Tosyalıoğlu, Aşklık Grevi

Aşk'lık Grevi  

Gamze Tosyalıoğlu  
Vesta  

...                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

8 4.40 TL
Bejan Matur, Rüzgar Dolu Konaklar

Rüzgar Dolu Konaklar  

Bejan Matur  
Timaş Yayınları  

DoğduğumuzdaBizim için yaptırdığı sandıklaraGümüş aynalarLacivert taşlarVe Halepten kaçak gelen kumaşlarDolduran annemizBir zaman sonraBizi koyup o ...

35% Bejan Matur, Ayın Büyüttüğü Oğullar

Ayın Büyüttüğü Oğullar  

Bejan Matur  
Timaş Yayınları  

Sessiz bir törenle iç geçirme arasında duran yerde gömdüm onları.Ölü oğullar. Kurban hepsi.Sanki onlara, kurban oluşlarını hatırlatmak için var ...

9.26 6.02 TL
Bejan Matur, Onun Çölünde

Onun Çölünde  

Bejan Matur  
Timaş Yayınları  

Onun çölüne gittim.Konuğum,Duvardaki kan pıhtısında.Onun bulduğu damar beni çağırdıVe ruhum eski bir kanla yıkandı.Onun çölüne düştüm, oturdum çadırında.Eski ...

35% Bejan Matur, İbrahimin Beni Terketmesi

İbrahim'in Beni Terketmesi  

Bejan Matur  
Timaş Yayınları  

Her gece kandil dedi biri Her gece kandilVe hasrete daha çok var.Neyi duymaktayız biz?Dün oturduğumuz avludaSiyah olan gülBugün açmış ruhunuVe bir şey ...

9.26 6.02 TL
35% Bejan Matur, Tanrı Görmesin Harflerimi

Tanrı Görmesin Harflerimi  

Bejan Matur  
Timaş Yayınları  

Biri dese ki Ruhtan öncedir ışık Ve kusura yakınİnan.Hayat ne kadar karmaşıksaİyilik o kadar yalın.Bir kuyuya eğildiğindeYüzünü görecek su yoksaÇekil.Öldürse ...

9.26 6.02 TL
Yalçın Aydın Ayçiçek, Gıdıklama Melahat

Gıdıklama Melahat  

Yalçın Aydın Ayçiçek  
Demos Yayınları  

Bir bine bölünmez kiKazıklama Melâhat!Bu hâle gülünmez kiGıdıklama Melâhat!Melâhat Odur BudurAma bir içim sudurYatağına gir, kudurMıncıklama Melâhat!Akar mizah ...

22.00 13.20 TL
Vahittin Uslu, Mekteplinin İki Tekeri

Mektepli'nin İki Tekeri  

Vahittin Uslu  
İlgi Yayınları  

Yakın geçmişimizde erdem bilinen; değer, duygu ve yargılarımızın, örseleniş ve törpülenişlerinin; öyküsel biçimde, şiirsel dizelerle, dokunuşlarını ...

Metin Cengiz, Modernleşme ve Modern Türk Şiiri

Modernleşme ve Modern Türk Şiiri  

Metin Cengiz  
Şiirden Yayınları  

Modernleşme ve Modern Türk Şiiri, modernleşmenin anlamını bir bağlama oturtarak ve Türkiyede bu kavrama atfedilen değerleri yerli yerine koyarak geçirilen ...

16.20 10.21 TL
Müesser Yeniay, Yeniden Çizdim Göğü

Yeniden Çizdim Göğü  

Müesser Yeniay  
Şiirden Yayınları  

Hayatı kirleten erkeksi Dile karşı arıtıcı ve onarıcı bir şiir geliştiren genç şair-kadınlar arasında parlak bir isim Müesser Yeniay. (...) Türk şiirinin son ...

Metin Cengiz, İmgeler Benim Yurdum

İmgeler Benim Yurdum  

Metin Cengiz  
Şiirden Yayınları  

İmgeler Benim Yurdum, çağdaş şiirimizin ustalarından Metin Cengizin şimdilik son şiir kitabı. Şiir kuramına ilişkin yoğun bir verimliliğin ardından gelen bu ...

13.00 8.19 TL