Toplam 5547 adet ürün

Metin Cengiz, Modernleşme ve Modern Türk Şiiri

Modernleşme ve Modern Türk Şiiri  

Metin Cengiz  
Şiirden Yayınları  

Modernleşme ve Modern Türk Şiiri, modernleşmenin anlamını bir bağlama oturtarak ve Türkiyede bu kavrama atfedilen değerleri yerli yerine koyarak geçirilen ...

16.20 10.21 TL
Müesser Yeniay, Yeniden Çizdim Göğü

Yeniden Çizdim Göğü  

Müesser Yeniay  
Şiirden Yayınları  

Hayatı kirleten erkeksi Dile karşı arıtıcı ve onarıcı bir şiir geliştiren genç şair-kadınlar arasında parlak bir isim Müesser Yeniay. (...) Türk şiirinin son ...

Metin Cengiz, İmgeler Benim Yurdum

İmgeler Benim Yurdum  

Metin Cengiz  
Şiirden Yayınları  

İmgeler Benim Yurdum, çağdaş şiirimizin ustalarından Metin Cengizin şimdilik son şiir kitabı. Şiir kuramına ilişkin yoğun bir verimliliğin ardından gelen bu ...

13.00 8.19 TL
Gerard Augustin, Seçme Şiirler

Seçme Şiirler  

Gerard Augustin  
Şiirden Yayınları  

Gerard Augustin Fransanın yaşayan en önemli şairlerinden. Hayatı üstgerçekçi öğelerle ele alan, imgenin olanaklarını sonuna değin kullanan bir şair. Hareket ...

9.26 5.83 TL
Celal Soycan, Kün

Kün  

Celal Soycan  
Şiirden Yayınları  

Başından beri varlığı, varoluşu, zamanı ve mekânı kendi kapalı -fenomenalitesinde sorgulayan bir şiirsel kuruyor Celâl Soycan. Mülkiyetin, seküler aklın ve ...

11.11 7.00 TL
Yavuz Özdem, Şiirin Sözü

Şiirin Sözü  

Yavuz Özdem  
Şiirden Yayınları  

Yavuz Özdem şiir sorunlarına özellikle de dil dolayımında eğilir, dil-şiir sorunsalını Türkçenin bağlam dili olması gerçeğinden yola çıkarak işler. Dolayısıyla ...

13.00 8.19 TL
Emily Dickinson, Emily Dickinson Seçme Şiirler (Aşk Yaşamdan Önce Gelir)

Emily Dickinson Seçme Şiirler (Aşk Yaşamdan Önce Gelir)  

Emily Dickinson  
Oğlak Yayıncılık  

Yüreğim! Unutacağız onu!Sen ve ben bu gece!Sen verdiği sıcaklığı unutIşığı unutacağım ben de!İngiliz dilinde yazan kadın şairlerin en büyüğü Dickinsonun bizi ...

Cem Dilçin, Divan Şiiri ve Şairleri Üzerine İncelemeler

Divan Şiiri ve Şairleri Üzerine İncelemeler  

Cem Dilçin  
Kabalcı Yayınevi  

XIII. yüzyıldan başlayarak XIX. yüzyılın sonlarına kadar yaşamış olan divan şiiri, kapsadığı uzun zaman dilimi dikkate alındığında, Türk kültürü tarihi ...

75 45.00 TL
37% Şahin Uçar, Divan

Divan  

Şahin Uçar  
Şule Yayınları  

Nihân ettim Kelâmım; gerçi manâ âşikâr olduSöz oldu perde-î hüsnün: o perde vasf-i yâr olduNikaab ender nikaab olsa, Kelâm Hakkı eder ifşâNihân û âşikâr ammâ, ...

20.00 12.60 TL
İrfan Ünal, Sharbat Gula

Sharbat Gula  

İrfan Ünal  
Sorun Yayınları  

bir çift turnaydık haber uladık dost telinden doladık gönlümüzün sırma saçlarını yüreğinizin dilinemeyler dolup boşalsın peymaneler raks etsindi ...

Asım Gönen, Karmat ile Arbatan

Karmat ile Arbatan  

Asım Gönen  
Sorun Yayınları  

en büyük dağın en büyük fırtınasındaen büyük fırtınanın en büyük dağıyüzlerden çalınmış gülücüklerigülücüksüz yüzlerde arayanen dalgalı denizdeen yalnız ...

Sadun Akiz, O Gülümsüyordu

O Gülümsüyordu  

Sadun Akiz  
Park Kitap  

Tarla kuşları merhabaserçe, kardelen, devedikeni merhabaHer bahar yeniden fışkırıyor hayat (Tanıtım ...                                                                                               

5 3.25 TL
Deniz Kahraman, Oyun Sabahlar

Oyun Sabahlar  

Deniz Kahraman  
Park Kitap  

Oyun Sabahlar, hikayeleri olan, sert ama derin bir lirik. İliklerine kadar kenardasın diyen cesur bir sesi var, Deniz Kahramanın. Salt kendi sesiyle varolan, ...

Raymond Carver, Bilmezsiniz Aşk Nedir

Bilmezsiniz Aşk Nedir  

Raymond Carver  
Can Yayınları  

1970lerin ortalarında Amerikada Will You Please Be Quiet, Please (Lütfen Susar mısınız. Lütfen) başlıklı öyküleriyle geniş bir okur kitlesine ulaşan Raymond ...

15.00 9.75 TL
Gülçin Akan, Aşkın Ayak Sesleri (Cep Boy)

Aşkın Ayak Sesleri (Cep Boy)  

Gülçin Akan  
Avrupa Yakası Yayınları  

Biteceğini bile bile başlanır aşka,Kimi çok sever, bir gün gelecek daha az seveceğini bile bile!Unutmazsın elbet ama içini bir hoş eden kıpırtıların da olmaz o ...

Tekin Kipöz, Gözümdeki Dünya

Gözümdeki Dünya  

Tekin Kipöz  
Cinius Yayınları  

İkinci Yeni şiir akımı içinde başlayan şiir serüveni; giderek daha tutarlı, kendisine özgü, dilimize giren ve olan kelimelere yeni söylem, anlam ve imgeler ...

11.00 6.93 TL
İsmail Biçen, Rosa, Rosia, Rosailda

Rosa, Rosia, Rosailda  

İsmail Biçen  
Cinius Yayınları  

Şiirlerimi özlüyorumSeni özler gibiSeni özlüyorumÖzlediğim şiirler gibi (Tanıtım ...                                                                                                                                 

15 9.45 TL
Haydar Ergülen, Aşk Şiirleri Antolojisi

Aşk Şiirleri Antolojisi  

Haydar Ergülen  
Kırmızı Kedi Yayınları  

Mavi geçti...Öyle bir yazdı kiSanki gökyüzünde oturuyordukSeni öpmek gökyüzünü öpmek gibiMavi bir şeydiGençlik öyle bir yazdır kiNe yurt ne ev ne odaYalnızca ...

19.44 12.64 TL
35% Metin Celal (Metin Celâl), Herkes Kendine Yabancı

Herkes Kendine Yabancı  

Metin Celal (Metin Celâl)  
Everest Yayınları  

Soluğundan Okunur Aşk Sözcüklerigözbebeklerine asılı o muhteşem derinlikgülüşüne karanlık bir gece saklar bakışlarına yerleşir içindeki karmaşa hüzün sana ...

13 8.45 TL
35% Nihat Behram, Dörtlükler

Dörtlükler  

Nihat Behram  
Everest Yayınları  

Everest Yayınları, Behramın şiir dünyasında atardamar türünden özel bir yeri olan Dörtlükleri topluca sunuyor.Kitapta,1980-2011 yılları arasında yazılmış ve ...

13 8.45 TL