Toplam 5547 adet ürün

Tahir Eker, Yüreğimin Türküsü

Yüreğimin Türküsü  

Tahir Eker  
Göl Kitap Yayıncılık  

Hangi dilde olursa olsun, o dili kullanan için sözcükler denizdir. Her insan kendisini ifade edecek kadar sözcüğü kovasına doldurur. Sanatçılar, özellikle ...

10.00 6.50 TL
Ömer Köroğlu, Hatıra Defteri

Hatıra Defteri  

Ömer Köroğlu  
Altın Nokta Basım Yayın  

Öyle Özledim ki Seni...Ben ki alışkın değilim sensiz uyku tutturabildiğim gecelere,Duymadan o güzel sesini, uyku girmiyor işte bu yorgun gözlerime.Sabah gözümü ...

Anton Baev, Dünya Nimetleri

Dünya Nimetleri  

Anton Baev  
Komşu Yayınları  

Derler ki, nal - atın pabucu,mutluluk getirirmiş.Nicedir bekliyorsuno haydudu, pardon - prensi, Külkedisi?Tırak tırak gündüzleri asfaltta,tırak tırak geceleri ...

10 7.00 TL
Tozan Alkan, Sana Şehir Gelecek

Sana Şehir Gelecek  

Tozan Alkan  
Komşu Yayınları  

Sana şehir gelecek uzaklardan esmer bir aşkı yüklenerek gelecek Kimsesiz bir ağacın dallarından acısını dut gibi dökerek gelecek Yıllar sonra buğulu bir sabah ...

9.26 6.48 TL
Mustafa Köz, Çigan Şiirleri

Çigan Şiirleri  

Mustafa Köz  
Komşu Yayınları  

Bir ikindi yağmuru gezdiriyor cebinde Hayatibir gök, bir sessizlik, eski bir sinema biletiPotemkin Zırhlısı, Erten Bahçe Sineması, 1977Hayati Mısıra sultan ...

10 7.00 TL
Zeynep Uzunbay, Aydınlığım Deliyim Rüzgarlıyım

Aydınlığım Deliyim Rüzgarlıyım  

Zeynep Uzunbay  
Komşu Yayınları  

Gülten Akının ilk kitabından son kitabına kadar, hem insanın mahrem tarihini, hem de o tarihin can bulduğu toplumsal tarihi izleyen Zeynep Uzunbayın yazılarına ...

Metin Öztürk, Otobandan Önce Son Çıkış

Otobandan Önce Son Çıkış  

Metin Öztürk  
Cinius Yayınları  

Bir yerde okumuştum, tam hatırlamamakla birlikte şöyle bir şeydi Şiir onu yazana değil ihtiyacı olana aittir.Hangimiz duygularımıza tercüman olsun diye ...

5 3.15 TL
Kamil Aydın, Tül ve İğne (Şiirler)

Tül ve İğne (Şiirler)  

Kamil Aydın  
Cinius Yayınları  

Say ki İlk nur ağmış aydan çölün üstüneÇölün yüzü aydınlanmış ısınıvermiş yüreciğiUnutuvermiş yalnızlığını öykünmüş de ayaDurduramamış ah başına geleceği ...

10 6.30 TL
Metin Önal Mengüşoğlu, Endülüs (Espana Musulmana)

Endülüs (Espana Musulmana)  

Metin Önal Mengüşoğlu  
Okur Kitaplığı  

Endülüs, medeniyetimizin en uzak batıda hüküm ferma olduğu toprakları anlatıyor. O toprakların şehirlerini, o şehirlere can veren ruh veren isimleri ...

24.50 17.15 TL
Arif Ay, Şiirimin Şehirleri (Ciltli)

Şiirimin Şehirleri (Ciltli)  

Arif Ay  
Okur Kitaplığı  

Bu şiirler Bağdatın yakılıp yıkıldığı, işgal edildiği günlerde yazılmaya başlandı ve Bağdata Dönen Şiirler adıyla yayımlandı. İslama başkentlik yapmış şehirler ...

23.15 16.20 TL
Mustafa Celep, İnsanı Aşan Kan

İnsanı Aşan Kan  

Mustafa Celep  
Okur Kitaplığı  

Bu kitap 2000 sonrası şiirinin önemli genç şairlerinden Mustafa Celepin ikinci şiir kitabıdır. Ben yani yorgun argın eve dönen evde yaşayan adamEve döndüm her ...

15.00 10.50 TL
Ahmet Selçuk İlkan, Aşkın Tam Saati

Aşkın Tam Saati  

Ahmet Selçuk İlkan  
Alfa Basım Yayın  

Ateşi çiğner gibi dudaklarımdaBir ömrü çiğnedim yokluğundaHangi yürek yaşar böylesine hasretiHangi gönül çeker böylesine nöbeti îşte aşkın tam saatiİşte ...

16 11.20 TL
Erhan Öktem, Melankoli

Melankoli  

Erhan Öktem  
İkinci Adam  

Delinin tekiyim ben,Hem melankolik hem paranoyak,Her şeyin ucunda bir manyak,Hüzünler galip, hep mağlubum ben.Göremediğinizi görürüm ben,Bundan hayat ...

8 4.80 TL
Süleyman Dama, Gülleri Toplayan Genç

Gülleri Toplayan Genç  

Süleyman Dama  
İkinci Adam  

İnsan, yaratılışta şaşmaz bir program dâhilinde yaratıldığı için onun ilk aşaması kabul edilen ergenlik ve gençlik dönemlerinde doğru yaklaşım, onların olması ...

Jose Marti, Göklerde Eriyip Gitmek İsterdim

Göklerde Eriyip Gitmek İsterdim  

Jose Marti  
Can Yayınları  

İspanyaya karşı bağımsızlık mücadelesinin simgesi olmuş yurtsever, şair ve deneme yazarı José Martí, Kübanın XIX. yüzyılda yetiştirdiği devrimci şairlerin ...

15 9.75 TL
, İşporta Suratlar

İşporta Suratlar  

Karahan Kitabevi  

Utangaç çocukların,avuçlarında gizlenmiş suratlar.Ah be gözüm!Görmeseydin dediğimiz manzaradır;kaçamak bakışlarımızla süzdüğümüz dünya.Ressamın elindeki fırça ...

35% James Joyce, Oda Müziği - Bütün Şiirleri (Ciltli)

Oda Müziği - Bütün Şiirleri (Ciltli)  

James Joyce  
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları  

İrlandalı yenilikçi yazar James Joyceun (1882-1941) şair yönü ülkemizde pek bilinmez. Oysa yazarın ilk yayımlanan kitabı, Chamber Music (Oda Müziği) (1907) ...

20 13.00 TL
35% James Joyce, Oda Müziği - Bütün Şiirleri

Oda Müziği - Bütün Şiirleri  

James Joyce  
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları  

İrlandalı yenilikçi yazar James Joyceun (1882-1941) şair yönü ülkemizde pek bilinmez. Oysa yazarın ilk yayımlanan kitabı, Chamber Music (Oda Müziği) (1907) ...

18.52 12.04 TL
Christina Rossetti, Cin Pazarı ve Seçme Şiirler

Cin Pazarı ve Seçme Şiirler  

Christina Rossetti  
Yapı Kredi Yayınları  

Christina Rossettinin başyapıtı Cin Pazarı, yayımlandığı 1862den bu yana özellikle tutucu çevrelerde bir zamanlar müstehcenlikle bile suçlanmış bir ...

Peter Laugesen, Sincabın Sakladığı Sözcükler (Seçme Şiirler)

Sincabın Sakladığı Sözcükler (Seçme Şiirler)  

Peter Laugesen  
Yapı Kredi Yayınları  

Peter Laugesen, Haikudan görsel şiire, beatden gerçeküstüye bütün damarlarında dolaşıyor şiirin. Ve hepsini kendi özgün diline dönüştürüyor.Sincabın Sakladığı ...