Toplam 5547 adet ürün

Eray Canberk, Kent Kırgını (Toplu Şiirler 1960-2010)

Kent Kırgını (Toplu Şiirler 1960-2010)  

Eray Canberk  
Yapı Kredi Yayınları  

İnceden inceye örülmüş şiirlerin, az ve öz yazan şairidir Eray Canberk. Bir çocuk büyütür içinde ve şiirdir büyüyen dizelerinde. Büyür çocuk, büyür ...

Cengiz Selçuk, Sarıyerden Esintiler

Sarıyer'den Esintiler  

Cengiz Selçuk  
Sokak Kitapları Yayınları  

Karadeniz; boğazda, Her zaman rüzgâr yapar, Yârim elverdi bana, Oldu aşktan tohumlar, Serptim Rumelifenerden Kalmadı İstanbulda; Karadan ve denizden, Aşkla ...

Kemal Küçüktekin, Yalan Söylüyor Yakamozlar

Yalan Söylüyor Yakamozlar  

Kemal Küçüktekin  

...                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Dilek Özdemir, Aşkın Alfabesi Yasaklıdır

Aşkın Alfabesi Yasaklıdır  

Dilek Özdemir  

Böyle başladı şiirimin öyküsü hüznüme tutsak bir Nisan akşamı ürkek bir kuru yaprak gibi ararken sığınağımı aldırmadan mevsimin sonbahar olup olmamasına ve ...

6.48 3.89 TL
Mustafa İltüzer, Standart Sapma

Standart Sapma  

Mustafa İltüzer  

Masanın üzerinde Göz ucuyla kalemtıraşı kesen Kurşunkalemin tedirginliği. Yenilenmekten korkar insan Yinelenmekten korktuğu gibi. Haklıdır da. (Tanıtım ...

7.41 4.45 TL
Göksel Kara, Hicran

Hicran  

Göksel Kara  

AyıpÇimenlikte top oynarkenTopunu kaybeden çocukBenim de düşlerim kayıpSen ağla ağlayabildiğin kadarBen ağlayamamBüyüğüm, ayıp (Tanıtım ...       

11.11 6.67 TL
Murat Şahin Selvi, Ayrılık Fırtınası

Ayrılık Fırtınası  

Murat Şahin Selvi  

Hasretin dikenli yollarında yürüyorum Biliyorum, bir daha karşıma çıkmayacaksın İsmini sayıklayan dilimde Eski bir şarkı gibi, Bir nakarat gibi takılıp ...

Hüzünlü Şair, İçimde Bir Ukde Kalır

İçimde Bir Ukde Kalır  

Hüzünlü Şair  

Güneş batar akşam olur kalabalıklar dağılır. Herkes kendi kabuğunda kalabalıklaşır. İnsan kalabalıkta mutludur tebessüm eder. Yalnızken ise hüzünlüdür derin ...

Cevat Erdoğan, Gün Uyanıyor Uykusundan

Gün Uyanıyor Uykusundan  

Cevat Erdoğan  

...                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Handan Küçük, Ağustos Mevsimi

Ağustos Mevsimi  

Handan Küçük  

Bahar,Hüznün lalelerini açtırıyor şimdiÇiçeklerin nefes almaktan yorulduğu anKabuslarımı buluyorumDüşen yapraklardaBahar,Bir rüzgar esiyor üşüyorumKulaklarımda ...

8.33 5.00 TL
Şükran İşbilir, Hayat Gülsün Size

Hayat Gülsün Size  

Şükran İşbilir  

Geriye doğru baktığınızda; Hep bir gülümseme belirsin yüzünüzdeBugünü yaşayın dolu dolu, Umutla bakın geleceğe... Dilerim, keşkeleriniz olmasın hiç...Hayat hep ...

Hicabi Türkoğlu, Dil Balığı

Dil Balığı  

Hicabi Türkoğlu  

Şairler; Tanrının tercümanlarıdır.-Plato- Bugün mesele insandır. Hem aktör, hem de etken olan bu insan, dramını hem yazıyor hem de oynuyor. Düğümleri çözesiye, ...

Berat Bahure Anteplioğlu, Ağır Misafir

Ağır Misafir  

Berat Bahure Anteplioğlu  

Beni bir tek ben bilirim Bir de kimsesiz yüreğim Yok beni anlatacak Süslü kelimelerim Fırtınalarda suskunum Haykırışlarımda sessizim Tek gücüm kalemim Ben ...

Aşık Cefayi, Satır Satır Hakikat

Satır Satır Hakikat  

Aşık Cefayi  

Hak sırrına vakıf olanSınırsız bir umman gibiGaflette bihaber kalanYel önünde saman gibi (Tanıtım ...                                                                                                 

12 7.20 TL
Suzan Kuran, Aşk Bende Çocuk Kaldı

Aşk Bende Çocuk Kaldı  

Suzan Kuran  

Suskun Olur VedalarımÖlümcül yok oluşlarımıBilmezsin,DuyamazsınSessiz çığlıklarımıParamparça olurYüzün gözlerimdeGörmezsinDökülür üstüme gök kubbeKaranlık bir ...

William Blake, Kaplan! Kaplan! (Seçme Yapıtlar)

Kaplan! Kaplan! (Seçme Yapıtlar)  

William Blake  
Helikopter Yayınları  

Bu sefer Blake. Hem de neredeyse çoğu yapıtından bir seçmeyle. C. Hakan Arslan yaptı çevirileri ve derlemeyi. Hem de yıllar önce. Kitap uzun, çok uzun bir ...

Sait Almış, Sevdama ve Kavgama

Sevdama ve Kavgama  

Sait Almış  
Etki Yayınları  

...teri tenimdedir kokusuzum ateşi yüreğimde yanar korkusuzum kurudu can damarlarım susuzum öp beni ben bir aşk yetimiyim yitirdim sevdamı tut ellerimdensar ...

9.26 5.56 TL
Ali İhsan Korur, Sar Rüzgarı Sırtına

Sar Rüzgarı Sırtına  

Ali İhsan Korur  
Etki Yayınları  

Sar Rüzgârı Sırtına O kadar güzel ki çocuklar Ağlamak geliyor içimden Dedim: Var git çocuk Sar rüzgârı sırtına Dedim: Olan biten ne Ne ki olmuş olacak? Çık ...

İlhan Çiftçi, Kafamdaki Vızıltı

Kafamdaki Vızıltı  

İlhan Çiftçi  
Akademik Kitaplar  

Kafamdaki Vızıltı sadece bir yazarın düş ve düşünceleri arasında ortaya çıkan bir şey değil. Hepsi dost kıvamında; 5 kişinin yorumu, 1 kişinin tasarımı, 2 ...

9.26 6.48 TL
Hasan Erkul, Yüzümüzde Saklı Şiirler

Yüzümüzde Saklı Şiirler  

Hasan Erkul  
Telos Yayıncılık  

Yüzümüzde Saklı Şiirler günümüz insanına yapılmış vicdani bir çağrıdır: Koca bir tarihi geçmişi olan insanın anı sorgulamasını, kendi gerçeğiyle yüzleşmesini ...

16.00 9.60 TL