Toplam 5547 adet ürün

Barış Erdoğan, Kuş Kıyamet

Kuş Kıyamet  

Barış Erdoğan  
Artshop Yayıncılık  

Şairler dirilirNe zaman günaydınları unutsak Somalide bir çocuk ölür Annesi on kezNe zaman selamı sabahı kessek ülkemde bin insan ölür Kadınları yaşamazNe ...

M. Zeki Ateş, Kalem Niye Susuyorsun?

Kalem Niye Susuyorsun?  

M. Zeki Ateş  
Artshop Yayıncılık  

Kalem Niye Susuyorsun?Ele aldığım her kalem,Ya dert yazdı ya da elem.Günahım ne söyle bilem,Kalem niye susuyorsun. Yazılmış başa bir kere,Gelir her gittiğin ...

Muzaffer Özdemir, Sazıyla Sevişen Adam

Sazıyla Sevişen Adam  

Muzaffer Özdemir  
Artshop Yayıncılık  

Hep anlatılacak olanın öyküsü.Benzerine daha önce hiç bir yerde raslanmamış, görünce şaşırdığımız, duyup inanamadığımızdurup- durup bakılmalık, dönüp-dönüp ...

Gökhan Demirci, Pencereler

Pencereler  

Gökhan Demirci  
Artshop Yayıncılık  

Gökhan Demirci penceresinden bakarak hem dış dünyayı, hem de daha önemlisi, bir unutuştan bir hatırlayışa geçerek iç dünyasını yansıtıyor bu şiirlerinde. ...

Aziz Yavuzdoğan, Tin ve Ten - Şiir İzleri (Seviştikçe Hayatla, Ölüm Dedikodu Üretir)

Tin ve Ten - Şiir İzleri (Seviştikçe Hayatla, Ölüm Dedikodu Üretir)  

Aziz Yavuzdoğan  
Siyah Beyaz Yayınları  

Seviştikçe hayatla, ölüm dedikodu üretir... Grafik sanatçısı, karikatürist ve bir edebiyatsever olan Aziz Yavuzdoğandan şiir izleri.toprağın ıslak kokusu ...

Emre Aktürk, Süslenmiş Ayrılık Kelimeleri

Süslenmiş Ayrılık Kelimeleri  

Emre Aktürk  
Siyah Beyaz Yayınları  

Sevgi, herkesin anlatabileceği kadar basit.Çoğu zaman iki kelimenin bile yetebileceği kadar sınırlıSevgini, seni seviyorum demeden anlatabilmeyi denedin mi ...

Necmi Günel, Taş Yosunu

Taş Yosunu  

Necmi Günel  
Paraf Yayınları  

Nokta nokta gelirken ölümSenden uzakta kalmak nasıldır bilir misin?Kapkara bulutlar çökerken yere,Koşmak, sevdana ulaşmak nasıldır bilir misin?Deli dolu ...

6.48 4.21 TL
Erdoğan Alkan, Türkiyeli Ermeni Şairler

Türkiyeli Ermeni Şairler  

Erdoğan Alkan  
Komşu Yayınları  

18. yy.ın sonuna dek Ermeni şiiri genellikle, kökeni Ermenilerin henüz Hıristiyanlığı kabul etmediği dönemlere, Van Gölü çevresindeki Urartu Krallığına dek ...

9.26 6.48 TL
Sina Akyol, Vadedimveylaya

Vadedimveylaya  

Sina Akyol  
Komşu Yayınları  

Yanağına değecek bir söz bulsam, o sözcükfazlasını anlatsa.. fakat değmese-yanağına.. işte buna-isyan etsem.. isyanım peh,gizlime gömsem; ederim etmemkendime ...

9.26 6.48 TL
Kolektif, Yasakmeyve Sayı: 51 Şair ve Daktilosu (İki Aylık Şiir Dergisi)

Yasakmeyve Sayı: 51 Şair ve Daktilosu (İki Aylık Şiir Dergisi)  

Kolektif  
Komşu Yayınları  

İçindekiler Şair ve Okuru-Cahit Koytak, Mehmet Said Aydın- Şiirler-Sezai Sarıoğlu, Mehmet Müfit, Veysel Çolak, Roni Margulies, Ömer Erdem, Fatma N., Soner ...

37% Devletşah, Şair Tezkireleri

Şair Tezkireleri  

Devletşah  
Pinhan Yayıncılık  

Şairlerin hal ve dereceleri hakkındaki bilgileri toplamak güç iştir. Zira şiir yazma eski zamanlardan beri insanlar arasında yaygın bir sanattır; şiirlerin ...

74.07 46.66 TL
Yasin Özyücel, Avucumda Yüreğim

Avucumda Yüreğim  

Yasin Özyücel  
Sokak Kitapları Yayınları  

Ellerimde sıkı sıkıya tutarken,Parmaklarım arasından süzülüp gidenTek şey, sessiz çığlıklarımdı.Satır satır aksederdi yüreğimden,Yüreğim ki avuçlarıma ...

Mehmet Ünal Taşpınar, Dört Köşe Kalp (Şiirler)

Dört Köşe Kalp (Şiirler)  

Mehmet Ünal Taşpınar  

YANAKBir yanağımı uzattığımdabir yanağım kanar;bir yanağım ruj lekesi,bir yanağımbıçak yarası. (Kitabın ...                                                                         

Ayla Satıç, Ay Işığı Şarkıları

Ay Işığı Şarkıları  

Ayla Satıç  

Ay Tutulması Sessizce sızdın benliğime körfezdeki yakamozlarlaSeher yeli oldun ateşler içindeki ruhumaNarin hayalin taht kurdu rüyalarımaAy ışığı oldun, raks ...

Bahadır Beytaş, Gölgem Kaçtı Tutamadım

Gölgem Kaçtı Tutamadım  

Bahadır Beytaş  

Çalıntı HayatımOn altı yaşındaydım hayatım çalındığındaNormal aile içinde yaşam hakkım alındığındaAnnem babam ayrıldığında,Ne okul kaldı, ne arkadaş...Rüzgarın ...

Ahmed Haşim, Bir Günün Sonunda Arzu

Bir Günün Sonunda Arzu  

Ahmed Haşim  
Can Yayınları  

Dilin üstüne yükselmiş, mevcut Türkçeyi aşmış bir sanatçı olarak nitelenen Ahmed Hâşim, az sayıda şiir yazdı; sağlığında yalnızca Göl Saatleri ve Piyale adını ...

27.50 17.88 TL
Murat Adıgüzel, Ya Sevmeyi Bilmiyorduk Ya Sevmekten Ölüyorduk

Ya Sevmeyi Bilmiyorduk Ya Sevmekten Ölüyorduk  

Murat Adıgüzel  
Cinius Yayınları  

Sen gelirken sevinirdimGiderken üzülürdümGelişine gidişine özeldinSen gelirken de giderken de güzeldin (Tanıtım ...                                                                     

11.00 6.93 TL
Mustafa Irgat, Sonu Zor

Sonu Zor  

Mustafa Irgat  
Yapı Kredi Yayınları  

Mustafa Irgat (1950-1995) ardında kucak dolusu dosya bırakmıştı. Ahmet Güntan o dosyalardan bu kitabı çıkardı.Çok mazo ki sözünü etmek istemem.Şerefiye vergisi ...

Zeynep Sağlam, Yaşamayı 400 Günde Öğrendim

Yaşamayı 400 Günde Öğrendim  

Zeynep Sağlam  
İkinci Adam  

İki dereden yaban kazları geçiyor,Yüreğindeki şairi selamlayarak.-Sunay Akın- (Tanıtım ...                                                                                                                         

9.26 5.56 TL
Aziz Nesin, Bütün Şiirleri 2 (Aziz Nesin)

Bütün Şiirleri 2 (Aziz Nesin)  

Aziz Nesin  
Nesin Yayınevi  

Hoşçakalın Bir aşk var bir de ölüm Sivas acısı On dakika Aziz Nesin 1955te, On Dakika adlı ilk şiir kitabını İlhan Selçukun sahibi olduğu bir basımevinde ...

26.85 20.14 TL