Toplam 1932 adet ürün

Rasih Nuri İleri, Kırklı Yıllar 5

Kırklı Yıllar 5  

Rasih Nuri İleri  
Tüstav İktisadi İşletmesi  

İfşa Ediyorum Türkiyede Komünizm ve Irkçılık Savcı Konuştu Söz Sanığındır Kırklı Yıllar dizisinin son sözünü oluşturan Beşinci Ciltde Sıkıyönetim Savcısı ...

Ertuğrul Mavioğlu, Apoletli Adalet

Apoletli Adalet  

Ertuğrul Mavioğlu  
İthaki Yayınları  

12 Eylül adaleti, sadece bütün ülkeye yayılmış zulüm toplamını meşrulaştırması ve ona uygun yasal kılıf hazırlaması ile değil; sadece yığınların ...

Emir Şekip Arslan, Bir Arap Aydının Gözüyle Osmanlı Tarihi ve 1. Dünya Savaşı Anıları

Bir Arap Aydının Gözüyle Osmanlı Tarihi ve 1. Dünya Savaşı Anıları  

Emir Şekip Arslan  
Çatı Kitapları  

Hive Krallarının Tenuhi sülalesine mensup olan Arslanın annesi de Çerkez asıllı Fadıla Hanımdır. Arslan 1879 yılında Lübnanda dünyaya gelmiştir. Beş yaşına ...

35% Ömer Lütfi Mete, 28 Şubattan Şemdinliye Derin Çeteler

28 Şubat'tan Şemdinli'ye Derin Çeteler  

Ömer Lütfi Mete  
Profil Yayıncılık  

28 ŞUBATTAN ŞEMDİNLİYEDERİN ÇETELERBir önyargıyı ortadan kaldırmak bir atomu yok etmekten daha zordur.Albert EinsteinTürk siyasi tarihi pek çok olumlu sayfanın ...

15.28 9.93 TL
Cemil Kılıçoğlu, Osmanlıda Son Paşalar

Osmanlı'da Son Paşalar  

Cemil Kılıçoğlu  
Kum Saati Yayıncılık  

Osmanlılar Türk ve dünya tarihinin en görkemli hanedanlarından biridir. Osmanlı bir hanlar, sultanlar, padişahlar devleti olduğu kadar ve belki de onlardan ...

Neval Kavcar, Sivil İhanet

Sivil İhanet  

Neval Kavcar  
Kabara Yayınevi  

Darphane-i Amire binası hakkında şöyle diyordu Tarih Vakfı: Devletten herhangi bir beklenti içermeyen 40.000.000 dolar bütçeli bir projenin altı yıldır ...

Derleme, Bir Adalet Feryadı

Bir Adalet Feryadı  

Derleme  
Aras Yayıncılık  

Bir kadın olarak yüklendiğim sorumlulukların altında ezilirken, bunun karşılığında bana verilen haklar yok denecek kadar azdı. Feminizmin bir adalet feryadı ...

42.00 29.40 TL
Nail Güreli, 1 Mayıs 1977

1 Mayıs 1977  

Nail Güreli  
Ozan Yayıncılık  

Geleneğe göre, idam edileceklerin başına darağacına çıkmadan önce kara bezden torba geçiriliyordu. Spies başına torba geçirilmeden önce şöyle dedi: ...

18.52 11.67 TL
35% Mustafa Kemal Atatürk, Zabit ve Kumandan ile Hasbihal

Zabit ve Kumandan ile Hasbihal  

Mustafa Kemal Atatürk  
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları  

Mustafa Kemal Atatürkün yazarlığı, askerliği ve devlet adamlığının gölgesinde kalmıştır. Oysa ki Mustafa Kemal daha Harp Akademisinden mezun olduğu dönemlerde ...

14.00 9.10 TL
Hakan Uzun, Atatürk ve Nutuk

Atatürk ve Nutuk  

Hakan Uzun  
Siyasal Kitabevi  

Mustafa Kemal Paşanın, 15-20 Ekim 1927 tarihleri arasında Cumhuriyet Halk Fırkasının kongresinde, 36 saat 33 dakika süreyle yapmış olduğu konuşma, kısa bir ...

27.78 20.84 TL
Zülküf Kışanak, Yitik Köyler

Yitik Köyler  

Zülküf Kışanak  
Belge Yayınları  

Geçtiğimiz yirmi yıllık fiili savaş döneminde dört bine yakın köy boşaltıldı. Bu köylerden bazılarının tarihi binlerce yıl ötesine kadar uzanıyordu. Ve bunlar ...

Gürbüz Azak, Ben Adnan Menderes

Ben Adnan Menderes  

Gürbüz Azak  
Emre Yayınları  

Ben, insanları severdim. İnsanların sevdiklerini, hem de yurdumu... Daha da sevmeye artık zaman yok. Dışarıya darağacı kurdular. Altı kişi yakınında ...

Hikmet Özdemir, Atatürkten Günümüze

Atatürk'ten Günümüze  

Hikmet Özdemir  
Remzi Kitabevi  

Türkiyede cumhurbaşkanı seçimlerinde niçin devlet krizi çıkıyor? Prof. Dr. Hikmet Özdemir bu soruya bilimsel yanıtlarla ışık tutuyor ve 1923ten günümüze ...

İsmail Şefik Aydın, Uyan Türkiye

Uyan Türkiye  

İsmail Şefik Aydın  
Akasya Kitap  

Ülkemizin, Batıya teslim olan iktidarlar eliyle düşürüldüğü bu kapandan kurtulması için mücadele eden millicilerin, her şeyden önce, soğuk savaş döneminde ...

Derleme, Milli Azadlık Savaşı Anıları

Milli Azadlık Savaşı Anıları  

Derleme  
Tüstav İktisadi İşletmesi  

Milli Azadlık Savaşı anıları adı, Affan Hikmetin kendi anılarına verdiği Türkiye Komünist Partisi Milli Azatlık Savaşı Devrinde başlığından esinlenerek kondu. ...

Tarık Zafer Tunaya, Türkiyenin Siyasî Hayatında Batılılaşma Hareketleri

Türkiye'nin Siyasî Hayatında Batılılaşma Hareketleri  

Tarık Zafer Tunaya  
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları  

Tarık Zafer Tunaya, kırk dört yıl önce,1960da bu kitabın ilk baskısına yazdığı önsözde bir hoca olarak kendini tanıttıktan sonra kendi kendine sorduğu Ödevim ...

25.93 18.41 TL
Nihat Genç, Kavga Günleri

Kavga Günleri  

Nihat Genç  
Bilgi Yayınevi  

Edebiyatımızın açıksözlü, korkusuz, akılcı, sağduyulu yazarından, yaşadığımız günlerin çıplak gerçekleri. Cumhuriyetimizi-devletimizi-topraklarımızı şu ya da ...

İ. Ceyhan Koç, Tek Parti Döneminde Basın İktidar İlişkileri

Tek Parti Döneminde Basın İktidar İlişkileri  

İ. Ceyhan Koç  
Siyasal Kitabevi  

Tek parti döneminde, iktidardaki Cumhuriyet Halk Fırkası ile basının ilişkilerini, basının gözüyle ortaya koymaya çalışacağımız bu çalışma, yalnızca bir basın ...

12.96 9.72 TL
Emine Gürsoy Naskali, 6-7 Eylül Olayları Davası

6-7 Eylül Olayları Davası  

Emine Gürsoy Naskali  
Kitabevi Yayınları  

6-7 Eylül Olayları Davası, 27 Mayıs 1960 darbesinin ardından Yassıadada kurulan darbe mahkemesinde kurulan davalardan biridir. Dava, 19 Ekim 1960 günü ...

70 42.00 TL
Fikret Bila (Fikret Bilâ), Komutanlar Cephesi

Komutanlar Cephesi  

Fikret Bila (Fikret Bilâ)  
Detay Yayıncılık - Balıkesir  

Türkiye yıllardır kanıyor. PKK terörüne karşı, toprak ve ulus bütünlüğünü, kuruluş temellerini korumak için mücadele ediyor. PKKyla çeyrek yüzyılı aşan ...

15 15.00 TL