Toplam 1932 adet ürün

Parvus Efendi, Türkiyenin Mali Tutsaklığı

Türkiye'nin Mali Tutsaklığı  

Parvus Efendi  
İleri Yayınları  

Parvus Efendi, 19. yy.dan 1910lara kadar Türkiyenin Batı kapitalizmi tarafından tutsaklaştırılmasının bilimsel tahliline, sadece Türkiyede değil belki de ...

26.85 16.92 TL
İrfan Ülkü, Türklüğün Son Cephesi

Türklüğün Son Cephesi  

İrfan Ülkü  
Karakutu Yayınları  

Talihine inanan ve düşlerinin peşinde her şeyi göze alan bir asker. Kahramanlıktan vatan hainliğine yüklenilen anlamlar ile Enver Paşa ve Turancılıkla ilgili ...

Teoman Özalp, Tanıklık Ediyorum Cumhuriyet ve Atatürk Anıları

Tanıklık Ediyorum Cumhuriyet ve Atatürk Anıları  

Teoman Özalp  
Epsilon Yayınları  

Atatürkün milli mücadele yıllarında omuz omza çalıştığı yakın arkadaşı Kâzım Özalpin oğlu Teoman Özalp, yakın dönem Cumhuriyet tarihi ve kendi kişisel ...

Halim Demir, 12 Marttan 12 Eylüle Üç Kuşak, Üç Kardeş, Üç Sanık

12 Mart'tan 12 Eylül'e Üç Kuşak, Üç Kardeş, Üç Sanık  

Halim Demir  
Ozan Yayıncılık  

Tuz- tarih dostum Halim Demirin 12 Marttan, 12 Eylüle; Üç Kuşak, Üç Kardeş, Üç Sanık dosyasını okurken, bir kısmı tarihen ve siyaseten gayet yakınım olan ...

17.59 11.08 TL
Tuncay Yılmazer, Alçıtepeden Anafartalara

Alçıtepe'den Anafartalar'a  

Tuncay Yılmazer  
Yeditepe Yayınevi  

Alçıtepeden Anafartalara bir askeri tarih kitabı olmaktan ziyade, genel okuyucunun Çanakkale Kara Muharebeleri hakkında temel bilgilere sahip olmasını ...

14.81 9.18 TL
İrfan Küçükköy, Mücadele Birliği

Mücadele Birliği  

İrfan Küçükköy  
Yazarın Kendi Yayını  

Mücadele Birliği, 1967-1980 yılları arasında aktif olanbir milli uyanış hareketinin adıdır. Kısaca ve yaygın olarak Mücadeleciler diye de isimlendirilirler. ...

Necip Fazıl Kısakürek, Benim Gözümde Menderes (kod35)

Benim Gözümde Menderes (kod35)  

Necip Fazıl Kısakürek  
Büyük Doğu Yayınları  

O Zeybek Zeybeğimi, birkaç kızan, vurdular; Çukurda üstüne taş doldurdular. Bir de, ya kalkarsa diye kurdular... Zeybeğim, zeybeğim, ne oldu sana? Allah ...

49 31.85 TL
M. Rıza Bekin, M. Rıza Bekinin Anıları

M. Rıza Bekin'in Anıları  

M. Rıza Bekin  
Kastaş Yayınları  

Doğu Türkistan mücadihi ve önderi Mehmet Emin Buğranın yeğeni olan Rıza Bekin, Anavatanı Doğu Türkistandan 13 yaşında Türkiyeye gelmiştir. Harp Akademisi ...

8 5.04 TL
Kollektif, Resmi Tarih Tartışmaları 1

Resmi Tarih Tartışmaları 1  

Kollektif  
Türkiye ve Ortadoğu Forumu Vakfı  

Türkiye ve Ortadoğu Forumu Vakfı / Özgür Üniversite kurulduğu günden bu yana resmi ideolojiyi ve ona en önemli argümanlarını sağlayan resmi tarihi çeşitli ...

Vehbi Dinçcan, Erkek Papatya

Erkek Papatya  

Vehbi Dinçcan  
Okumuş Adam Yayıncılık  

Yılların çalışmasının bir eserini düşündüm. Düşündüm ki; yaşananlar gizli kalmasın... Anılar, sarı yapraklarda kalsın... Öğretici, bilgilendirici ve gerçekçi ...

, Deniz

Deniz  

İleri Yayınları  

Türkiyenin bağımsızlığından başka bir şey istemedim. Bundan dolayı da ölümden korkmuyorum. Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiyenin bağımsızlığına armağan ...

Sezai Bayar, Yaşadıklarım Yazmadıklarım

Yaşadıklarım Yazmadıklarım  

Sezai Bayar  
Duman Yayınevi  

12 Eylül ihtilal lideri 7. Cumhurbaşkanı A. Kenan Evren, zorunlu din dersini Anayasa maddesi haline getirirken ana-baba olarak kızlarımıza din bilgisi vermek ...

30% Baskın Oran, M. K. Adlı Çocuğun Tehcir Anıları

M. K. Adlı Çocuğun Tehcir Anıları  

Baskın Oran  
İletişim Yayınevi  

... Tehcir anılarını onlarca yıl sonra teybe okurken bile ismini vermekten Ürken, Benim İsmim M.K. diye söze başlayan Manuel Ustanın anlattıkları insanı ...

33 23.10 TL
Derleme, 1927 Adana Demiryolu Grevi

1927 Adana Demiryolu Grevi  

Derleme  
Tüstav İktisadi İşletmesi  

... Bu kitabın esası, Adana grevinde önderlik eden (Komünist Partili) işçi temsilcisi Alaaddinin hem o günlerde elyazıyla (ve doğal olarak eski harflerle) ...

Etem Karaüzüm, Bizim Hücre

Bizim Hücre  

Etem Karaüzüm  
Genç Yayıncılık  

Elleri ve ayakları zincirlerle bağlanarak, Paristen İsviçre Basel zindanına getirildi. İlk Sorusu Şöyleydi: -Buradan kaçma imkanı yok mu? -Papa suikasti ile ...

Muzaffer Albayrak, Ayhan Özyurt, Yeni Mecmua

Yeni Mecmua  

Muzaffer Albayrak, Ayhan Özyurt  
Yeditepe Yayınevi  

Yeni Mecmuanın Çanakkale Savaşları üzerine Özel Sayı çıkarmasının en büyük sebeplerinden birisi ordu ve halkı yeniden gayrete getirebilmek için propaganda ...

37.04 22.96 TL
, Armenians in Turkey 100 Years Ago

Armenians in Turkey 100 Years Ago  

Birzamanlar Yayıncılık  

Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonundan Kartpostallarla 100 Yıl Önce Türkiyede Ermeniler Based on the historical data offered by 750 postcards published in ...

400.00 280.00 TL
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi

İblisin Kıblesi  

Cengiz Özakıncı  
Otopsi Yayınları  

MNP-MSP-RP-FP çizgisinde yayın yapan Akit gazetesi, 24 Kasım 1998 günlü sayısında, emekli Harp Akademileri Komutanı Org. Kemal Yavuzun irtica da tıpkı ...

70.00 59.50 TL
Fikret Başkaya, Yediyüz

Yediyüz  

Fikret Başkaya  
Türkiye ve Ortadoğu Forumu Vakfı  

Osmanlı İmparatorluğu hakkında yazan tarihçilerin ezici çoğunluğu, imparatorluğun kuruluşunda dinin önemli bir rol oynadığında birleşiyorlar. İmparatorluğun ...

Emine Gürsoy Naskali, Örtülü Ödenek Davası

Örtülü Ödenek Davası  

Emine Gürsoy Naskali  
Kitabevi Yayınları  

Örtülü Ödenek davası 27 Mayıs 1960 darbesinin ardından Yassıadada kurulan darbe mahkemesinde görülen on dokuz davadan biridir. Daa 25 Kasım 1960 tarihinde ...

50 30.00 TL