Toplam 1932 adet ürün

Mustafa Kemal Atatürk, Nutuk

Nutuk  

Mustafa Kemal Atatürk  
Kırmızı Beyaz Yayınları  

Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli ...

Hüseyin Şimşek, Ateş İnsan

Ateş İnsan  

Hüseyin Şimşek  
Alan Yayıncılık  

İnsanların cayır cayır yakılması, bir hobi değil. Kimse, oyun falan oynamıyor. Sapıkça, sadistçe bir eğilimin çok ender rastlanan sonucu da sayılmaz. Dünyanın ...

Necip Hablemitoğlu, Milli Mücadelede Yeşil Ordu Cemiyeti

Milli Mücadele'de Yeşil Ordu Cemiyeti  

Necip Hablemitoğlu  
Bir Harf Yayınları  

Necip Hablemitoğlunun daha önce hiç yayınlanmamış bu eseri, Milli Mücadele döneminin ideolojik cephesini ilgilendiren Yeşil Ordu Cemiyetini detaylıca inceleyen ...

M. Orhan Bayrak, Çanakkale Savaşları

Çanakkale Savaşları  

M. Orhan Bayrak  
Bir Harf Yayınları  

Kahraman Türk Ordusunun kazandığı zaferler sade Türk tarihinde değil insanlık tarihinde önemli bir yer tutmaktadır.Çanakkale zaferi, dünya tarihinde tüm ...

Nevzat Bölügiray, Emin Çölaşana Mektuplarım ve Sonrası

Emin Çölaşan'a Mektuplarım ve Sonrası  

Nevzat Bölügiray  
Tekin Yayınevi  

Bölügiray Paşa ile tanışmamızı anımsıyorum. Yıl 1989. Bölügiray Paşanın Sokaktaki Asker isimli kitabı çıkmıştı. Muhteşem bir kitaptı ve bir solukta okudum. ...

16.67 11.67 TL
Mehmet Ali Ünal, Türk İnkılabı Tarihi ve Atatürk İlkeleri

Türk İnkılabı Tarihi ve Atatürk İlkeleri  

Mehmet Ali Ünal  
Adres Yayınları  

Türkiyede yüksek öğrenimde kullanılan İnkılap Tarihi kitapları çoğu defa konuları yeterinde derinlikli, etraflı ve objektif bir şekilde ele almaktan uzaktır. ...

12 9.00 TL
Necip Mirkelamoğlu, Maskeli İkili

Maskeli İkili  

Necip Mirkelamoğlu  
Kaf Müzik Yayınları  

Bülent Ecevit gerçekten de kendisine özgü bir olgudur. Neden* Çünkü Bülent Ecevit kadar kendi zihninde ve benliğinde bu kadar çok ve derin çelişkiyi bir arada ...

Naciye Babalık, Türkiye Komünist Partisinin Sönümlenmesi

Türkiye Komünist Partisi'nin Sönümlenmesi  

Naciye Babalık  
İmge Kitabevi Yayınları  

Akademik bir sözlü tarih çalışması olan Türkiye Komünist Partisinin Sönümlenmesinde Naciye Babalık Türkiyedeki komünist hareketin köklerini araştırıyor; TKPnin ...

59 43.66 TL
Faik Bulut, Dar Üçgende Üç İsyan

Dar Üçgende Üç İsyan  

Faik Bulut  
Evrensel Basım Yayın  

Yukarı Mezopotamya olarak bilinen topraklar, tarihin eski çağlarından beri, kimi günümüze kadar varlığını sürdüren, kimi tarih içinde solup yok olan, kimi ise ...

Veli Yılmaz, Fevzi Çakmak

Fevzi Çakmak  

Veli Yılmaz  
Kastaş Yayınları  

Türk - Alman ittfakı, Anadoluda Türk Varlığı, Cumhuriyet Tarihi, Siyasi Tarih ve Gazi Mustafa Kemal Atatürkün Biyografisi isimli eserlerinden yakından ...

11.11 7.00 TL
35% Kamuran Gürün, Ermeni Dosyası

Ermeni Dosyası  

Kamuran Gürün  
Remzi Kitabevi  

Bir Uzmanın Kaleminden Ermeni Sorunu... Ermeni sorunu Osmanlı İmparatorluğunun çalkantılı döneminden bu yana hep gündemde tutuluyor. Tarihi araştırmalarıyla ...

39.35 25.58 TL
Fethi Gürcan, Öner Gürcan, Ben İhtilalciyim

Ben İhtilalciyim  

Fethi Gürcan, Öner Gürcan  
Süvari Yayıncılık  

Bugün serbest kalsam yine ihtilal yaparım. Benim giremeyeceğim garnizon yoktur. Girdiğim garnizonu da alarma geçirir ve ihtilal yaparım. Sapına kadar ...

Kenan Pençe, Savaşın Yenildiği Yer Gelibolu (Ciltli)

Savaşın Yenildiği Yer Gelibolu (Ciltli)  

Kenan Pençe  
Marmara Çizgi  

Bir Destanın Görsel Tarihi... Çanakkale Savaşı, tarihin en büyük direnişlerinden birinin yaşandığı bir savaştır... Çanakkale Savaşı, çeşitli uluslardan beş ...

Kemal Yamak, Gölgede Kalan İzler ve Gölgeleşen Bizler

Gölgede Kalan İzler ve Gölgeleşen Bizler  

Kemal Yamak  
Doğan Kitapçılık  

Bu yazılar, ilmi ya da edebi bir eser değil. Hatta, tam olarak anı da sayılmaz. Ben sadece yaşarken etkilendiğim bazı hususları ele almaya, beni size, ...

Abdurrahman Dilipak, İnönü Dönemi

İnönü Dönemi  

Abdurrahman Dilipak  
Beyan Yayınları  

... Bu dönemin gerçek tarihinin, resmi belgeler, gizlilik duvarı arkasına saklanan istiklal Mahkemelerinin duruşma zabıtları ve arşivler açılmadan, te-merhak ...

Rauf Denktaş, Bayrak Yere Düşürülmez

Bayrak Yere Düşürülmez  

Rauf Denktaş  
İleri Yayınları  

İleri Yayınlarından çıkan KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaşın bu eseri bir anlamda Milli Dava Kıbrıs konusunda tarihi bir dönemeçte Türk milletine sunulan ...

İlbeyi Özer, Avrupa Yolunda

Avrupa Yolunda  

İlbeyi Özer  
Truva Yayınları  

Türkiyede yaşanan Batılılaşma projesinin bazı boyutlarının 19. yüzyılın ortalarından itibaren gerçekleşmeye başladığı hatta Tanzimat öncesine dayandığı ...

35% Sami Önal, Sarıkamıştan Esarete (1915 - 1920)

Sarıkamış'tan Esarete (1915 - 1920)  

Sami Önal  
Remzi Kitabevi  

Tuğgeneral Ziya Yergökün anıları, Sarıkamış faciasını ve ardından esarette geçen zorlu altı yılı kapsıyor. Sarıkamış harekâtında açlık, soğuk ve bitkinlikle ...

25.46 16.55 TL
Mustafa Kemal Atatürk, Nutuk

Nutuk  

Mustafa Kemal Atatürk  
Elips Kitap  

Memleketi gezmeli, milleti tanımalı. Eksiği nedir görüp göstermeli. Milleti sevmek böyle olur. Yoksa lafla sevmek fayda vermez. (Tanıtım Yazısından) ...

Necip Fazıl Kısakürek, Rapor 4/6

Rapor 4/6  

Necip Fazıl Kısakürek  
Büyük Doğu Yayınları  

Rapor 3 bundan tam 1 yıl 2 ay önce çıktı. Araya ne hadiseler girdi, ne hadiseler!... Büyük Doğu hasreti başta, bazı fikir faaliyetlerine giriştiğimiz için bu ...